چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۱۶ : ۰۲
خانه / نفت / توزیع ۳۰۰ میلیون لیتر نفت سفید در منطقه آذربایجان غربی
۱۳۹۵/۱۲/۰۳

توزیع ۳۰۰ میلیون لیتر نفت سفید در منطقه آذربایجان غربی

توزیع ۳۰۰ میلیون لیتر نفت سفید در منطقه آذربایجان غربی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه خبرداد : از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، بالغ بر یک و نیم میلیارد لیتر انواع فرآورده های نفتی در مرکز و شمال استان آذربایجان غربی عرضه شده که ۳۰۰ میلیون لیتر آن نفت سفید بوده است.

به گزارش خبرانرژی، احمد مجرد در دیدار و گفتگو با کارکنان عملیاتی انبار نفت منطقه با بیان خبر فوق، افزود : از ابتدای سال جاری بالغ بر ۳۰۰ میلیون لیتر نفت سفید به عنوان سوخت زمستانی در بین روستاییان توزیع شده است.

به گفته وی، استان آذربایجان غربی به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت سفید در کشور است و باید توجه جدی در تامین سوخت زمستانی انجام شود.

مجرد به بارش برف سنگین و برودت شدید هوا در استان اشاره کرد و گفت : با توجه به مسدود بودن بیش از ۲۵۰ روستای صعب العبور در استان و برودت شدید هوا در سردترین نقطه استان ( چالدران ) با منفی ۲۵ درجه،هموطنان عزیز با رعایت اصل صرفه جویی، مشکلی در مصرف سوخت گرمایشی خود نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه ذخیره سازی مطلوب در همه نقاط صعب العبور منطقه انجام شده است، خاطرنشان ساخت : در حال حاضر جریان گاز طبیعی کلیه صنایع بزرگ و نیروگاه ها قطع بوده و سوخت جایگزین این صنایع در حال تامین است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفت بیان کرد : تاکنون بالغ بر ۳۱۰ میلیون لیتر سوخت مایع برای نیروگاه ها ارسال شده است.

وی در پایان از آمادگی منطقه در تامین سوخت مایع در صورت افت و قطعی گازدر سطح منطقه خبر داد.

منبع: ایلنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>