سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۵۰ : ۰۲
خانه / نفت / توسعه پارس جنوبی منتظر کنفرانس لندن
۱۳۹۴/۰۲/۲۱
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد

توسعه پارس جنوبی منتظر کنفرانس لندن

توسعه پارس جنوبی منتظر کنفرانس لندن

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با ابراز امیدواری نسبت به اینکه قراردادهای جدید نفتی بتواند منجر به ورود سرمایه گذاران به کشور شود، گفت: پروژه های میدان گازی پارس شمالی برای جذب سرمایه گذار در کنفرانس لندن معرفی می شود.

به گزارش اژانس خبری انرژی،علی اکبر شعبان پور،در ارزیابی قراردادهای جدید نفتی ایران، گفت: با توجه به حجم زیاد کار که برای تدوین قراردادهای جدید نفتی صورت گرفته به نظر می رسد که بتواند سرمایه گذاران به نسبت زیادی را جذب کند.

وی با بیان اینکه در برنامه ریزی های صورت گرفته برداشت از پارس شمالی پیش بینی شده است، تصریح کرد: پروژه‌های مربوط به پارس شمالی در کنفرانس لندن معرفی خواهند شد تا برای اجرای طرح های توسعه آنها از سرمایه گذاران جدید در قالب قراردادهای جدید نفتی ایران استفاده کنیم.

بر اساس این گزارش میدان گازی پارس شمالی در ۱۲۰کیلومتری جنوب شرقی بوشهر درخلیج فارس به عمق ۰ تا ۳۰ متر به فاصله ۱۰ -۱۵کیلومتری از ساحل واقع شده است. این میدان که در عمق ۴۰۰۰ متری زیر سطح زمین واقع شده است دارای مساحتی معادل ۲۵ در ۲۰ کیلومتر مربع است.
این میدان دارای گاز ترش با مایعات گازی همراه به مقدار ۴ بشکه در میلیون فوت مکعب گاز از سنگ مخزن کربناته موسوم به خوف باستون گاز به ضخامت ۱۷۰۰ متر است، همچنین ذخیره میدان معادل ۵۷٫۱ تریلیون فوت مکعب تخمین زده شده که ۷۲ درصد آن در مخزن بالائی بنام کنگان و دالان فوقانی و ۲۸ درصد ذخیره در مخزن زیرین بنام دالان تحتانی واقع شده است.