یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۵ : ۱۱
خانه / برق / تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور بیش از ۳ درصد افزایش یافت
۱۳۹۴/۰۶/۱۸

تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور بیش از ۳ درصد افزایش یافت

تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور بیش از ۳ درصد افزایش یافت

تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور در هفته بیست و چهارم سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳ درصد افزایش یافت.
به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، تولید برق کشور از ابتدای امسال تاکنون به ۱۴۵ هزار و ۸۲۸٫۶ گیگاوات ساعت رسیده که این میزان ۲٫۴۶ درصد بیش از انرژی تولیدی کشور در زمان مشابه پارسال است.

 
از مجموع انرژی تولید داخل کشور از ابتدای امسال تاکنون، ۱۳۷ هزار و ۹۵۸٫۸ گیگاوات ساعت به واحدهای حرارتی و ۷ هزار و ۸۶۹٫۸ گیگاوات ساعت به واحدهای برق‌آبی اختصاص داشته است.

 
در این مدت، تولید نیروگاه‌های حرارتی در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۳٫۶۰ درصد افزایش یافته است، اما تولید نیروگاه‌های برق‌آبی به‌منظور ذخیره بیشتر آب ۱۴٫۰۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 
میزان انرژی تامین شده نیز امسال در دوره مورد بررسی ۱۴۷ هزار و ۷۴۱٫۵ گیگاوات ساعت گزارش شده است که این میزان ۲٫۶۶ درصد در مقایسه با زمان مشابه پارسال افزایش نشان می‌دهد.

 
میزان انرژی دریافتی برون مرزی در دوره مورد بررسی، هزار و ۹۱۲٫۹ گیگاوات ساعت بوده که این میزان ۲۰٫۱۶ درصد در مقایسه با زمان مشابه پارسال افزایش نشان می‌دهد.