جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۹ : ۱۱
خانه / پالايش / تولید بنزین بدون گوگرد نمونه بارز دستاورد پالایشگاه تهران
۱۳۹۵/۱۲/۱۰

تولید بنزین بدون گوگرد نمونه بارز دستاورد پالایشگاه تهران

تولید بنزین بدون گوگرد نمونه بارز دستاورد پالایشگاه تهران

شرکت پالایش نفت تهران در فرآیند ارزیابی سطح سرآمدی سازمان ها در سال ۱۳۹۵ که بر مبنای مدل تعالی با هدایت سازمان مدیریت صنعتی و مرکز تعالی سازمانی انجام شده است با کسب امتیازی (EFQM) سازمانی در بازه ۴۵۰ الی ۵۰۰ موفق به کسب تندیس بلورین شد.

تائید حرکت شرکت پالایش نفت تهران در مسیر سرآمدی توسط سازمان مدیریت صنعتی

به گزارشخبرانرژی، شرکت پالایش نفت تهران موفق به دریافت تندیس بلورین از چهاردهمین دوره جایزه ملی بهره وری از سازمان مدیریت صنعتی کشور شد. این نخستین باری است که یکی (EFQM) و تعالی سازمانی از شرکت های پالایش نفت کشور موفق به دریافت جایزه تعالی سازمانی در سطح تندیس می شود.

شرکت پالایش نفت تهران در فرآیند ارزیابی سطح سرآمدی سازمان ها در سال ۱۳۹۵ که بر مبنای مدل تعالی با هدایت سازمان مدیریت صنعتی و مرکز تعالی سازمانی انجام شده است با کسب امتیازی (EFQM) سازمانی در بازه ۴۵۰ الی ۵۰۰ موفق به کسب تندیس بلورین شد. این ارزیابی طی چندین مرحله با بررسی اظهارنامه،ارزیابی عملکرد شرکت در محل، بررسی دستاوردها، مقایسه نتایج کسب شده با سازمانهای مشابه و بهترین های صنعت و پایش فرایند ارزیابی توسط کمیته های داوری مختلف صورت می گیرد.

شرکت پالایش نفت تهران طی ۴ سال گذشته، با برنامه ریزی و انسجام مدیریتی موفق شد از تقدیرنامه سه ستاره به تندیس بلورین ارتقا یابد که حاکی از تداوم حرکت در مسیر تعالی و اهتمام تیم مدیریتی پالایشگاه به توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی است.

مدل تعالی با طرح ریزی مفاهیم توسعه پایدار، جاریسازی این مفاهیم و ارزیابی روند پیاده سازی و بهبود عملکرد هر شرکت مسیر قابل اطمینانی برای توسعه ترسیم می نماید که حرکت در آن مستلزم درک و بکارگیری متوازن اصول و مفاهیم رهبری، استراتژی، مدیریت ذی نفعان و نگرش فرایندی است. استفاده از این مدل در شرکت پالایش نفت تهران به بهبود یکپارچگی منابع، تحلیل بهتر محیط کسب وکار و حرکت هوشمندانه شرکت در جهت تحقق چشم اندازی جهانی منجر شده است.

نفت سفید و سوخت جت با گوگرد کمتر از ppm تولید بنزین بدون گوگرد، گازوییل با گوگرد کمتر از۴۰ppm 10 ،در سطح کلاس جهانی نمونه های بارزی از دستاوردهای این شرکت پالایشی است. این شرکت، تولید بنزین یورو ۵ کاهش تولید نفت کوره تا کمتر از ۸ درصد و کاهش ۲۰ درصدی مصرف حامل های انرژی را برای ۴ سال آتی هدف گذاری نموده است و پروژه های مرتبط را با قدرت دنبال می نماید.

شایان توجه است، شرکت پالایش نفت تهران در سال جاری با کسب جایزه مدیریت سبز سطح ۲، از انجمن مدیریت سبز ایران نخستین شرکت ایرانی است که طی یازده دوره ارزیابی جایزه مدیریت سبز به چنین سطح امتیازی دست یافته است.

 منبع: ایلنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>