دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۷
خانه / نفت / تولید بنزین کشور روزانه حدود ١۶ میلیون لیتر افزایش می یابد
۱۳۹۵/۱۲/۱۶

تولید بنزین کشور روزانه حدود ١۶ میلیون لیتر افزایش می یابد

تولید بنزین کشور روزانه حدود ١۶ میلیون لیتر افزایش می یابد

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش اعلام کرد بزودی روزانه حدود ١۶ میلیون لیتر به تولید بنزین کشور افزوده خواهد شد.

به گزارش خبرانرژی، عباس کاظمی امروز دوشنبه (١۶ اسفندماه) در گردهمایی مدیریت توزیع سوخت و تبیین سیاست‎های راهبردی گفت: با راه اندازی فاز نخست واحد بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس و همچنین پایان طرح‌های افزایش کمیت و کیفیت تولید بنزین پالایشگاه‎های بندرعباس و لاوان، روزانه ١۶ میلیون لیتر به تولید بنزین کشور افزوده می‎شود.

وی با بیان این که از بهار سال ٩۶ تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس آغاز و تا پایان این فصل تولید آن تثبیت خواهد شد، گفت: از زمستان سال آینده نیز فاز دوم بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه اندازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی ایران اظهار کرد: تا پایان سال ١٣٩۶، بیش از ٨٠ درصد تولید بنزین کشور با استاندارد یورو۴ خواهد بود.

کاظمی با تاکید بر ضرورت آمادگی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت در انتقال این مقدار بنزین یورو ۴ یادآوری کرد: خطوط لوله انتقال فرآورده های نفتی کشور باید تقویت شود تا بتوانیم همه شهرهای با جمعیت بالای ١٠٠ هزار نفر را تحت پوشش بنزین یورو ۴ درآوریم.

وی با بیان این‌که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تنها شرکتی است که با ٣١ میلیون مشتری (خودرو و موتورسیکلت) به صورت آفلاین و غیربرخط در ارتباط است، گفت: نظام پیشین بازرسی‎های شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران هم اکنون جوابگو نیست زیرا روز به روز تعداد مشتریان و کاربران ما در حال افزایش است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش گفت: در طول هشت سال گذشته تعداد مشتریان دو برابر شده و تعداد شکایات آنها از کیفیت و کمیت سوخت‌رسانی در جایگاه‌ها نیز افزایش یافته است؛ بنابراین باید هرچه زودتر روند اجرای برندسازی شتاب گیرد.

کاظمی هدف اصلی از برندسازی را رقابت در بخش خصوصی و افزایش کیفیت خدمات عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح کارکنان نباید نگران آینده شغلی خود باشند.

وی همچنین بر اجرای سریعتر برخی طرح‌ها نظیر دیسپچینگ و طرح کهاب (جمع آوری و بازیافت بخارات بنزین) در شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران تاکید و اظهار کرد: در صورت نیاز به حمایت و همکاری ما در اجرای این طرح‌ها، از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

منبع: شانا

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>