شنبه,۳۰ دی, ۱۳۹۶ | ۴۵ : ۰۶
خانه / گاز / تولید بیش از ۲۲ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی
۱۳۹۵/۱۲/۰۸

تولید بیش از ۲۲ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی

تولید بیش از ۲۲ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی

با تلاش، دانش و تجربه‌ی متخصصان و کارکنان پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی، در بازه زمانی یازده ماه امسال، بیش از ۲۲ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه سوم تولید شده است.

 به گزارش خبرانرژی، محسن عطار زاده، رئیس بهره‌برداری پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این مطلب افزود: در یازده ماه سپری شده امسال با برنامه‌ریزی و تلاش متخصصان و کارکنان پالایشگاه سوم ، ۲۲ میلیون و ۲۷۶ هزار بشکه میعانات گازی تولید شده است.

 عطارزاده در ادامه افزود: با دستاورد‌های بسیار مهم، پالایشگاه سوم توانسته است نقش مهمی را در جهت  تولید و صادرات میعانات گازی در مجتمع گاز پارس جنوبی ایفا نماید.

عطارزاده با بیان اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی همواره برنامه‌ریزی در افزایش برداشت با در نظر گرفتن تولید صیانتی از مخزن مشترک را در دستور کار قرار داده است خاطرنشان کرد: با اتکاء به دانش و توان نیروهای جوان و متخصص در یازده ماهه امسال، ۱۳ هزار و ۵۵۰ میلیون استاندارد متر مکعب گاز در پالایشگاه سوم مجتمع گازی پارس جنوبی تولید و فرآورش شده است که با توجه به برودت هوای امسال، این پالایشگاه نقش مهمی در تامین سوخت مصارف خانگی و نیروگاهی کشور ایفاء نموده است

وی در ادامه با اشاره به تولید دیگر محصولات این پالایشگاه افزود: در همین بازه زمانی، ۸۰ هزار تن گوگرد دانه بندی شده ،۵۶۰ هزار تن پروپان و ۳۴۱ هزار تن بوتان نیز در این مجموعه تولید شده است.

ایشان در ادامه اظهار کرد : تولید گاز اتان که بعنوان خوراک پتروشیمی های مجاور در منطقه مورد استفاده قرار میگیرد نیز با توجه به تعمیرات اساسی انجام شده بر روی توربواکسپندرها که موجب افزایش ۲۰۰ تنی تولید اتان در روز شده است نیز در مجموع از مرز ۶۶۱ هزار تن کذشت که این امر نشان از تولید پایدار گاز و سایر محصولات در مجموعه پالایشگاه سوم دارد.

وی یادآور شد: خوشبختانه مجتمع گاز پارس جنوبی در مسیر افزایش و تولید پایدار گاز در فصل سرمای امسال، توانست گامی موثر را جهت تامین گاز هم‌وطنان بردارد و در این مسیر باشد.

رئیس بهره‌برداری پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به نقش حیاتی مجتمع در تامین گاز مورد نیاز کشور اظهار کرد: این مجموعه‌ی بزرگ‌ در آینده نزدیک، با همت و پایداری جوانان و متخصصان خود ۸۰ درصد گاز مورد نیاز کشور را تامین خواهد کرد.

منبع: ایلنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>