سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۰۲ : ۰۳
خانه / برق / تولید روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز از فاز ۱۹ پارس جنوبی تا پایان امسال
۱۳۹۴/۰۲/۱۸

تولید روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز از فاز ۱۹ پارس جنوبی تا پایان امسال

تولید روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز از فاز ۱۹ پارس جنوبی تا پایان امسال

تا پایان امسال روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز از فاز ۱۹ پارس جنوبی تولید خواهد شد.

به گزارش اژانس خبری انرژی ، مدیرعامل پتروپارس از پایان عملیات حفاری فاز ۱۹ پارس جنوبی تا خرداد ماه امسال خبر داد و گفت: ۲۵ میلیون متر مکعب از گاز فاز ۱۹ میدان گازی پارس جنوبی تا پایان سال ۹۴ وارد شبکه می شود.

محمدجواد شمس در حاشیه بیستمین نمایشکاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با تشریح فعالیت های این شرکت در فاز ۱۹ میدان گازی پارس جنوبی، اظهار کرد: درفاز ۱۹ مسئولیت شرکت در دو بخش حفاری و پالایشگاه است که در سه نقطه حفاری را انجام می دهیم که تا کنون حفاری بخش C به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش های A و B حفاری به اتمام رسیده و کارهای تکمیلی در حال انجام است، گفت: تا خرداد ماه سال جاری کل حفاری فاز ۱۹ به پایان رسیده و چاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت پترو پارس با بیان این که مسئولیت اجرای پالایشگاه فاز ۱۹ به طور کامل به عهده پتروپارس است، تصریح کرد: هیچ شرکت خارجی در بخش خشکی برای اجرای عملیات پالایشگاهی وجود ندارد و از تجربه موفق فاز ۱۲ برای اجرای پروژه استفاده می کنیم.

شمس در ادامه با بیان این که در اوایل سال جاری در گام اول برق وارد پست اصلی پالایشگاه شده و به تدریج براساس برنامه سایر پست ها نیز برق دار خواهند شد، خاطرنشان کرد: واحدهای هوا، نیتروژن، آب دریا و تولید بخار از دیگر گام های راه اندازی هستند که با رفع کمبود کالا و استفاده از تجربیات موجود این واحدهای یوتیلیتی طی چهار ماه آینده وارد سرویس شوند.

وی با بیان اینکه پس از اجرای عملیات مربوط به واحدهای یوتیلیتی بربخش های فرایندی تمرکز می کنیم، گفت:برنامه ما این است که تا پایان سال دو واحد از فاز ۱۹ را به مرحله تولید با استفاده از گاز دریا برسانیم.