سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۴ : ۰۱
خانه / Social media / تولید روزانه ۲۸۰هزار بشکه نفت در غرب کارون
۱۳۹۵/۱۲/۱۷

تولید روزانه ۲۸۰هزار بشکه نفت در غرب کارون

تولید روزانه ۲۸۰هزار بشکه نفت در غرب کارون

وزیر نفت گفت: در حوزه خشکی بیشترین تمرکز ما بر حوزه‌های نفتی یادآوران،یاران و آزادگان در غرب کارون است که تولید آنها نیز به زودی به ۲۸۰هزار بشکه نفت در روز خواهد رسید.

به گزارش خبرانرژی به نقل از  ایسنا، بیژن نامدار زنگنه امروز در حاشیه کارگروه رفع موانع تولید که در استانداری گیلان برگزار شد، گفت:در بهره‌برداری منابع مشترک نفت و گاز در جنوب کشور و مناطق خشکی و دریایی برنامه‌های مفصلی داشتیم و داریم.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین میدان مشترک ایران، میدان حوزه پارس جنوبی است، اضافه کرد: خوشبختانه ما الان در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که از سال آینده چه در  تولید روزانه و تولید تجمعی از همسایه‌مان قطر در این میدان عقب نمانیم و حتی از او جلو بزنیم.

زنگنه ادامه داد: برای اولین بار در چند هفته آینده تولید نفت از ناحیه نفتی پارس جنوبی از ۳۵هزار بشکه در روز شروع  خواهد شد و تاسیسات بسیار گسترده بکار گرفته شده است که عمدتا در دریا مستقر شده است و برداشت از پالایشگاهی که روی کشتی نصب شده است شروع می‌شود.

وزیر نفت تصریح کرد: در حوزه خشکی بیشترین تمرکز ما بر حوزه‌های نفتی یادآوران، یاران و آزادگان در غرب کارون است که تولید آنها نیز به زودی به ۲۸۰هزار بشکه نفت در روز خواهد رسید.

وی با بیان اینکه کارهای دیگر در میدان های کوچکتر نیز دنبال می شود، خاطر نشان کرد: در منطقه خزر تنها میدان کشف شده سردار جنگل است که البته مشترک نیست و هنوز با همسایه هایمان به توافق نرسیده ایم و نه ما برداشت کرده‌ایم و نه آنها برداشت کرده اند.

وزیر نفت تصریح کرد: این میدان در محدوده ۲۰درصدی اختصاصی ایران است و برای توسعه میدان سردار جنگل نیاز به ورود شرکتهای قوی داریم که تجربه‌کاری در آبهای عمیق دارند.

وی تاکید کرد:در اجرای این کار از شرکت های صاحب‌نام و برخوردار از تکنولوژی بالا استفاده خواهد شد.

وزیر نفت گفت:به مقامات استان گفته ام و این امکان وجودارد که در  گیلان صنعت پایه قوی برای پتروشیمی داشته باشیم.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>