شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۳ : ۰۲
خانه / نفت / تولید نفت آمریکا کاهش می‌یابد
۱۳۹۴/۰۶/۲۵

تولید نفت آمریکا کاهش می‌یابد

تولید نفت آمریکا کاهش می‌یابد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود مجموع تولید نفت شیل این شرکت در ماه اکتبر روزانه ۸۰ هزار بشکه کاهش پیدا کند و به پنج میلیون و ۲۱۰ هزار بشکه در روز برسد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز، تولید نفت شیل آمریکا در ماه سپتامبر روزانه پنج میلیون و ۲۹۰ هزار بشکه بوده است.

 

آمارها نشان می‌دهد این کاهش تولید در ماه اکتبر که برای اولین‌بار در پنج ماه گذشته اتفاق افتاده بیشتر از کاهش ماه قبل نخواهد بود و کمی کمتر از کاهش روزانه ۸۰ هزار و ۲۰۰ بشکه‌ای تولید نفت شیل آمریکا در ماه سپتامبر است.

 

گزارش ماهانه اداره اطلاعات انرژی آمریکا از فعالیت حفاری نفت در این کشور نشان می‌دهد که تولید در میدان ایگل‌فورد انتظار می‌رود برای هفتمین ماه متوالی به میزان ۶۲ هزار بشکه در روز کاهش یافته و به یک میلیون و ۴۲۰ هزار بشکه در روز برسد.

 

همچنین انتظار می‌رود تولید نفت در منطقه باکن در داکوتای شمالی روزانه ۲۱ هزار بشکه کاهش یافته و در ماه اکتبر به یک میلیون و ۱۸۰ هزار بشکه در روز تنزل کند.

 

در حوضه نفتی پرمیان واقع در غرب تگزاس و نیومکزیکو پیش‌بینی می‌شود تولید نفت روزانه ۲۳ هزار بشکه افزایش یافته و به دو میلیون و ۲۰ هزار بشکه در روز برسد که نهمین ماه افزایش متوالی تولید در این حوضه است.

 

کاهش مجموع تولید نفت شیل آمریکا در شرایطی است که دخل‌های حفاری نفت در این کشور بهره‌وری بیشتری یافته‌اند. انتظار می‌رود تولید جدید در چاه‌های نفتی به ازای هر دکل در میدان باکن با روزانه دو بشکه افزایش به ۶۹۴ بشکه در روز در حوضه پرمیان با روزانه پنج بشکه افزایش به ۳۷۰ بشکه در روز و در ایگل‌فورد با روزانه سه بشکه افزایش به ۷۹۵ بشکه در روز برسد.

 

تولید گاز طبیعی در میادین شیل انتظار می‌رود در ماه اکتبر نسبت به سپتامبر روزانه ۲۸۰ میلیون فوت مکعب کاهش یافته و به ۴۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون فوت مکعب در روز برسد.

 

اداره اطلاعات انرژی آمریکا کاهش روزانه ۱۱۷ میلیون فوت مکعب در ایگل‌فورد، ۸۲ میلیون فوت مکعب در پنسیلوانیا و ویرجینیای غربی و کاهش روزانه ۵۰ میلیون فوت مکعب در کلورادو را پیش‌بینی کرد.