چهارشنبه,۴ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۲ : ۰۳
خانه / نفت / تولید نفت جهان ۱.۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافت
۱۳۹۵/۱۱/۱۶
وزیر انرژی روسیه:

تولید نفت جهان ۱.۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافت

تولید نفت جهان ۱.۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافت

وزیر انرژی روسیه با اشاره به آمارهای اولیه گفت، تولیدجهانی نفت در ماه گذشته میلادی به میزان ۱.۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

به گزارش خبرانرژی به نقل از رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه با اشاره به آمارهای اولیه گفت، تولید نفت جهانی در ماه گذشته میلادی به میزان ۱٫۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و سایر تولید کنندگان از جمله روسیه در ماه دسامبر توافق کرده بودند که تولید خود را در نیمه نخست سال جاری میلادی به میزان حدود ۱٫۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

روسیه گفته که تولید خود را تا پایان سه ماهه نخست سال به میزان ۲۰۰ هزار بشکه و پس از آن به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد.

نواک در جریان نشستی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت: «برخی کشورها بیش از رقم تعیین شده تولید خود را کاهش داده اند و جلوتر از برنامه ریزی حرکت می کنند.» وی افزود، مسکو نیز در زمینه کاهش تولید جلوتر از برنامه زمان بندی حرکت می کند. وی به منبع این آمارهای اولیه اشاره ای نکرد.

نواک افزود، وی انتظار دارد بازار تا اواسط سال جاری میلادی به توازن برسد و اینکه قیمت نفت اکنون به سطح عادلانه بسیار نزدیک تر شده است.