یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۱ : ۱۱
خانه / نفت / تولید نفت میادین خشکی کشور ۴۲ هزار بشکه افزایش یافت
۱۳۹۴/۰۶/۲۱
با هدف افزایش ظرفیت تولید؛

تولید نفت میادین خشکی کشور ۴۲ هزار بشکه افزایش یافت

تولید نفت میادین خشکی کشور ۴۲ هزار بشکه افزایش یافت

یک مقام شرکت ملی نفت اعلام کرد: میزان تولید میادین نفتی بهره برداری نفت و گاز کارون از ابتدای سال جاری تاکنون روزانه حدود ۴۲٫۸ هزار بشکه افزایش داشته است.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از ایرنا،شرکت های تابعه وزارت نفت، خود را برای افزایش ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام در پساتحریم آماده کرده و هر یک از آنها تلاش می کنند که سهم اختصاص یافته را محقق کنند.
براین اساس، شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون که تولید حدود ۲۵ درصد نفت کشور را برعهده دارد، از ابتدای سال جاری تاکنون توانسته تولید نفت از این منطقه را ۴۲٫۸ هزار بشکه افزایش دهد.
محمد رحیمی قشقایی مدیر امور فنی شرکت کارون با تشریح جزییات این افزایش تولید، اظهار داشته است: این میزان نفت در قالب برنامه های افزایش تولید از چاه های توسعه ای، تعمیری و ترمیمی استحصال شده است.
وی با بیان آنکه از ابتدای سال جاری ۴ حلقه چاه توسعه ای با دبی ۴٫۲ هزار بشکه در روز در مدار تولید قرار گرفته اند، افزود: تعداد چاه های تعمیری راه اندازی شده در طی این مدت ۱۲حلقه با دبی ۱۷٫۶هزار بشکه در روز بوده است.
رحیمی قشقایی خاطرنشان کرد: علاوه بر اقدامات صورت گرفته برروی چاه های تعمیری و توسعه ای، با انجام فعالیت های فنی و تخصصی بر روی چاه های ترمیمی روزانه ۲۱ هزار بشکه نفت استحصال شده است.
وی نظارت بر عملیات تعمیر توسط دستگاه لوله مغزی سیار، مشبک کاری، اسیدکاری، تزریق پذیری، آزمایشات جریانی، عملیات فنی سرچاهی و درون چاهی را از جمله فعالیت های فنی و تخصصی انجام گرفته عنوان کرد.
رحیمی قشقایی گفت: براساس برنامه تولید سال جاری، میزان تعهد افزایش تولید شرکت کارون تا پایان شهریور ماه معادل ۴۴٫۴ هزار بشکه نفت در روز بوده که تاکنون ۹۶٫۴ درصد آن محقق شده و تلاش می شود تا پایان شهریور ماه تمام تولید تعهد شده محقق شود.
وی یادآور شد: در راستای جلوگیری از آلودگی محیط زیست، طی پنج ماهه اول سال جاری با بکارگیری دستگاه های سیار فرآروش نفت(MOT)در ۳۷ مورد عملیات بر روی چاهها، از سوزاندن ۲۹٫۵ هزار بشکه نفت در جلوگیری و پس از فرآورش اولیه به کارخانجات بهره برداری ارسال شده است.
پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، اعلام کرد شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون با مرکزیت شهر اهواز از شرکت های بهره بردار تابعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که تولید حدود ۲۵ درصد نفت کشور را برعهده دارد.