جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۰۳ : ۱۱
خانه / گاز / تولید ٢,۵ میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه هاشمی نژاد
۱۳۹۴/۰۳/۰۳

تولید ٢,۵ میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه هاشمی نژاد

تولید ٢,۵ میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه هاشمی نژاد

شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد بیش از ٢,۵ میلیارد مترمکعب گاز در اسفند ماه سال ٩٣ و فروردین ماه ٩۴ تولید کرده است.

به گزارش اژانس خبری انرژی،مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد اظهار کرد: این شرکت در اسفندماه پارسال ١۵ هزار و ۵٧٧ مترمکعب میعانات گازی و ۵۶ هزار و ٢۶١ تن گوگرد تولید کرده است.

ناصر اسلامی گفت: گاز تولیدی این مجتمع در بازه زمانی یاد شده یک میلیارد و ٣٩١ میلیون مترمکعب بوده است.

اسلامی به آمار میعانات گازی در فروردین ماه امسال نیز اشاره و تصریح کرد: در این مدت، هفت هزار و ۴٧٣ مترمکعب انواع میعانات گازی در این مجتمع تولید شده است.

مدیرعامل پالایشگاه هاشمی نژاد ادامه داد: همچنین در نخستین ماه از بهار امسال، ۵۶ هزار و ۶٠٣ تن گوگرد تولید و از طریق خطوط ریلی به بندرعباس بارگیری شده است.

به گفته وی، مقدار گاز تولیدی در فروردین ماه ٩۴ در این پالایشگاه ، یک میلیارد و ٢١٧ میلیون مترمکعب بوده است.

برداشت ٨٨۵ میلیون مترمکعب گاز از شوریجه

اسلامی با اشاره به تاسیسات ذخیره سازی شوریجه در منطقه عملیاتی خانگیران سرخس که شهریور ماه پارسال با حضور وزیر نفت افتتاح شد، گفت: ۵٨٠ میلیون مترمکعب گاز به این مخزن تزریق شده و در مجموع با احتساب گاز درون چاه، ٨٨۵ میلیون مترمکعب گاز در سال گذشته از این مخزن برداشت شده است.

تزریق ٣٠٧ میلیون مترمکعب گاز به مخزن شوریجه

وی با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون نیز ٣٠٧ میلیون مترمکعب گاز به مخزن شوریجه تزریق شده است یادآور شد: این روند برای برداشت در شرایط سرد زمستانی تا پایان آبان ماه امسال تداوم خواهد داشت تا بتوانیم پاسخگوی نیاز صنعت و مشترکان دیگر بخشها باشیم.