دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۳ : ۱۱
خانه / گاز / تولید گاز مصر دو برابر می‌شود
۱۳۹۶/۰۴/۲۷

تولید گاز مصر دو برابر می‌شود

تولید گاز مصر دو برابر می‌شود

تولید جدیدترین میدان‌های گاز طبیعی مصر، تولید گاز این کشور را تا سال ۲۰۱۸ به میزان ۵۰ درصد و تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد داد.

به گزارش خبرانرژی، طارق الملا، وزیر نفت مصر اعلام کرد میدان‌های ظهر، نیوالکساندریا و نوروس در میان مهمترین پروژه‌هایی هستند که تولید گاز طبیعی را افزایش می‌دهند و به خودکفایی مصر در تولید گاز تا پایان سال ۲۰۱۸ کمک می‌کنند.

تولید این کشور آفریقای شمالی در سال جاری رو به رشد بوده و آمار دولتی نشان می‌دهند تولید به ۵.۱ میلیارد فوت مکعب در روز رسیده که با تولید گاز از فاز جدید پروژه الکساندرای شمالی شرکت BP، ۰.۷ میلیارد فوت مکعب از سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است.

اتکا به واردات به منظور تامین نیازهای انرژی، مصر را واداشته برنامه ای را برای پایان دادن به واردات تا سال ۲۰۱۹ اتخاذ کند. مصر بدنبال رشد تقاضای داخلی به همراه افزایش جمعیت و توسعه، جایگاهش به عنوان یک صادرکننده انرژی را از دست داد.

میدان ظهر انی و دو پروژه دیگر تا سال ۲۰۱۹ کمک خواهند کرد تولید گاز تا سال ۲۰۱۹ به میزان ۴.۶ میلیارد فوت مکعب در روز افزایش پیدا کرد. تولید نوروس در سپتامبر سال ۲۰۱۵ آغاز شد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>