سه شنبه,۳ بهمن, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۲
خانه / گاز / تولید ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی از فازهای ۱۵ و ۱۶
۱۳۹۶/۰۵/۱۵

تولید ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی از فازهای ۱۵ و ۱۶

تولید ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی از فازهای ۱۵ و ۱۶

به گزارش خبرانرژی، احمد ولی پور؛ سرپرست پالایشگاه ششم پارس جنوبی با بیان اینکه این پالایشگاه دارای طراحی کاملی است، گفت: با تکمیل تمام بخش‌های فاز ۱۵ و ۱۶ شاهد افزایشی چشمگیر در تولید سایر فرآورده‌هایتولیدی از گاز در پارس جنوبی خواهیم بود.

وی افزود: این پالایشگاه توان تولید روزانه ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی دارد، که دارای ارزش بسیار بالایی است و می‌تواند خوراک پالایشگاه‌های داخلی بوده و یا برای صادرات به خارج از کشور ارسال شود.

به گفته ولی‌پور فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به‌زودی با رسیدن به ظرفیت کامل روزانه بیش از ۲ هزار و ۷۴۰ تن اتان تولید می‌کنند و در اختیار پتروشیمی‌های کشور و سایر مصرف‌کنندگان قرار خواهند داد.

سرپرست پالایشگاه ششم پارس جنوبی ظرفیت تولید پروپان این پالایشگاه را روزانه ۲ هزار و ۱۹۷ تن عنوان کرد و گفت: فازهای ۱۵ و ۱۶ توان تولید یک‌هزار و ۳۶۶ تن بوتان را در روز نیز دارا هستند و ظرفیت تولید گوگرد پالایشگاه نیز روزانه ۴۰۰ تن است.

گفتنی است، چندی پیش اولین محموله گاز مایع فازهای ۱۵ و ۱۶ با بالاترین کیفیت برای صادرات به مبادی خروجی ارسال شد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>