سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۷ : ۰۱
خانه / نفت / تکذیب خبر وال استریت ژورنال در مورد پیش بینی اوپک از قیمت نفت
۱۳۹۴/۰۲/۲۸

تکذیب خبر وال استریت ژورنال در مورد پیش بینی اوپک از قیمت نفت

تکذیب خبر وال استریت ژورنال در مورد پیش بینی اوپک از قیمت نفت

پایگاه اطلاع رسانی اوپک، خبر وال استریت ژورنال در مورد پیش بینی این سازمان از قیمت نفت در ۱۰ سال آینده را تکذیب کرد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،اوپک اعلام کرد، این سازمان خبر منتشره در وال استریت ژورنال در تاریخ ۱۱ مه (دوشنبه گذشته) با عنوان ‘اوپک قیمت نفت در ۱۰ سال آینده را کمتر از ۱۰۰ دلار در هر بشکه پیش بینی کرد’ تکذیب می کند.

بنا به اعلام سایت اطلاع رسانی اوپک، این مجله آمریکایی با استفاده از تعدادی منابع نامشخص، به سناریوهای مختلفی اشاره می کند که اوپک برای پیش بینی قیمت نفت در سال ۲۰۲۵ آن ها را مطالعه کرده است. این مجله ادعا کرده که در این مطالعه، بازگشت به سهمیه های تولید توصیه شده است.

دبیرخانه اوپک تاکید کرد، این خبر و اخبار دیگری با این مضمون که در وال استریت ژورنال منتشر شده بی اساس است و اطلاعات اشاره شده در آن، با هیچ یک از اسناد و مدارکی که دبیرخانه اوپک برای اعضای خود تهیه می کند، مطابقت ندارد.

آمریکایی ها خیالشان از افزایش قیمت بنزین راحت باشد

پایگاه خبری اتوبلاگ آمریکا که اخبار مربوط به صنعت اتومبیل را منتشر می کند نیز دیروز (یکشنبه) اعلام کرد، تا مدتی خیال آمریکایی ها از افزایش قیمت بنزین راحت باشد.

این پایگاه خبری نوشت: با نزدیک شدن فصل تابستان و فرا رسیدن فصل رانندگی در آمریکا که معمولا با افزایش قیمت بنزین همراه است، احتمالا این بار بسیاری از شهروندان آمریکایی برای مدتی خیالشان از افزایش قیمت ها راحت خواهد بود.

این پایگاه خبری نیز به نقل از وال استریت ژورنال ادعا کرد اوپک با انجام یک مطالعه تطبیقی، سناریوهای مختلف عرضه و تقاضا در ۱۰ سال آینده را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که در خوشبینانه ترین حالت، قیمت نفت در سال ۲۰۲۵ در حدود ۷۶ دلار در هر بشکه خواهد بود.

بنا به اعلام این پایگاه خبری، وال استریت ژورنال همچنین به نقل از کارشناسان اعلام کرده است، قیمت نفت می تواند به ۴۰ دلار در هر بشکه نیز برسد.

افزایش تولید نفت به دلیل تولید چشمگیر نفت شیل در آمریکا و افزایش تولید کشورهایی مانند عراق و عربستان سعودی است.

از میان کشورهای اوپک، قطر و کویت در صورت کاهش قیمت به سطوح کمتر، در بهترین موقعیت قرار خواهند داشت و بدترین موقعیت را الجزایر تجربه خواهد کرد.