شنبه,۲۷ آبان, ۱۳۹۶ | ۰۵ : ۱۱
خانه / نفت / تکذیب مفقود شدن هواپیمای شرکت نفت
۱۳۹۴/۰۲/۲۰
رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیمایی نفت ایران:

تکذیب مفقود شدن هواپیمای شرکت نفت

تکذیب مفقود شدن هواپیمای شرکت نفت

هیچ یک از هواپیماهای شرکت هواپیمایی نفت مفقود نشده و اخبار منتشر شده در این باره نادرست است.
به گزارش اژانس خبری انرژی،رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیمایی نفت ایران، با تکذیب مفقود شدن یکی از هواپیماهای این شرکت که امروز از سوی برخی رسانه ها منتشر شده بود اظهار کرد: این خبر در ادامه نشر اکاذیب پارسال برای تشویش اذهان عمومی انعکاس یافته و به شدت تکذیب می شود.

حسین شهاب الدین افزود: احتمالا منظور از این خبر، فروش یک فروند هواپیمای T.O با قدمت ٣٧ سال است که پس از تکلیف مجمع عمومی شرکت و مصوبه هیئت مدیره از طریق مزایده عمومی بین المللی و با سه برابر قیمت پیشنهادی در داخل کشور به یکی از کشورهای اروپایی برای سرویس دهی در کشورهای آفریقایی فروخته شد.
وی ادامه داد: عملیات فروش و انتقال این هواپیما پارسال انجام و وجه آن دریافت و در حسابهای شرکت اعمال شد.
شهاب الدین گفت: هواپیمای مورد اشاره که تنها یک فروند بود غیر عملیاتی بوده و بیش از ١,۵ سال در آشیانه فرودگاه اهواز پارک شده بود.

بر اساس این گزارش، شرکت هواپیمایی نفت به عنوان قدیمی‌ ترین شرکت هواپیمایی غیرنظامی ایران، حدود ۸۵ سال پیش با نام خدمات هوایی پا به عرصه فعالیت گذاشت و از سال ۱۳۷۲ تا سال ۱۳۸۸ با نام شرکت حمل و نقل هوایی ایران به فعالیت خود ادامه می‌ داد، اما از آذر ماه سال ۱۳۸۸ به شرکت هواپیمایی نفت، تغییر نام داد و بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی از طریق طی مراحل قانونی به بخش خصوصی واگذار شد.