چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۲۰ : ۰۲
خانه / آب / تکمیل ۳۷۰ مجتمع آب‌رسانی و بهره‌مندی ۳۰۰۰ روستا با اعتبارات صندوق توسعه ملی
۱۳۹۵/۱۱/۲۶

تکمیل ۳۷۰ مجتمع آب‌رسانی و بهره‌مندی ۳۰۰۰ روستا با اعتبارات صندوق توسعه ملی

تکمیل ۳۷۰ مجتمع آب‌رسانی و بهره‌مندی ۳۰۰۰ روستا با اعتبارات صندوق توسعه ملی

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو گفت: از ۵۰۰ میلیون دلار اعتباری که از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها تخصیص یافته تاکنون ۳۷۰ مجتمع آب روستایی تکمیل و ۳۰۰۰روستا از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرانرژی، رضا انجم شعاع گفت: با اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به پروژ‌های آب‌رسانی روستایی در سال جاری، تاکنون ۹۰۰ مجتمع آب‌رسانی روستایی ساخته شده یا در حال احداث هستند، اما باید اذعان کرد که تامین آب روستاهای کشور در طول برنامه ششم توسعه کشور به سالیانه ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی نیاز دارد.
وی افزود: ساخت مجتمع‌های آب‌رسانی روستایی از مهم‌ترین طرح‌های آب و فاضلاب است که خوشبختانه از سال گذشته و با حمایت جدی مقام معظم رهبری و سپس نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۵۰۰ میلیون دلار به این موضوع اختصاص یافت و تاکنون اقدامات خوبی برای این بخش صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: تأمین آب آشامیدنی باکیفیت برای ساکنان روستاها که قطب تولید و اشتغال مولد هستند، یکی از اولویت‌های وزارت نیرو و مجلس شورای اسلامی است، به عنوان مثال در استان گلستان، با ساخت یک مجتمع آبرسانی روستایی، بیش از ۱۰۰روستا تحت پوشش آب سالم و بهداشتی قرار گرفتند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو گفت: ایجاد مجتمع‌های آبرسانی روستایی گام بسیار بزرگی است و تقاضای ما از نمایندگان مجلس این است که اعتبار جدیدی که ۳۰۰ میلیون دلار است باز هم به ۵۰۰ میلیون دلار افزایش یابد، زیرا برای ساکنان روستاها، اولویتی مهم‌تر از تأمین آب آشامیدنی نداریم.

منبع: فارس

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>