سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۰۹ : ۰۳
خانه / دسته‌بندی نشده / تک نرخی شدن بنزین نباید بر مایحتاج مردم اثر بگذارد
۱۳۹۴/۰۳/۰۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

تک نرخی شدن بنزین نباید بر مایحتاج مردم اثر بگذارد

تک نرخی شدن بنزین نباید بر مایحتاج مردم اثر بگذارد

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به حذف یارانه بنزین و تک نرخی شدن قیمت آن تاکید کرد که دستگاه‌های نظارتی نباید اجازه دهند این مسأله تاثیر زیادی بر مایحتاج روزمره مردم بگذارد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،محمدرضا امیری کهنوج ، درباره تاثیر افزایش قیمت های حامل های انرژی بر سایر اقلام مصرفی و افزایش اجتناب ناپذیر آن گفت:‌ متاسفانه این اتفاق می افتد و یک ضعف است، دستگاه های نظارتی باید این مسأله را کنترل کنند و از افزایش قیمت جلوگیری کنند.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، افزایش قیمت حامل‌های انرژی بر بخش کشاورزی را نیز بی تاثیر ندانست و افزود : به طور کلی بحث افزایش قیمت بنزین یا حامل های انرژی دیگر به طور طبیعی بر بازار تاثیر می گذارد، اما اگر دولت می خواهد این کار را انجام دهد باید قبل از آن تسهیلات ویژه برای کشاورزان فراهم کند، مثلا موتورهای دیزلی را برقی کند.

او ادامه داد: البته نمی توانیم لزوما بگوییم که افزایش قیمت کار بدی است مشروط بر اینکه قبل از اعمال آن اقدامات زیرساختی انجام شده باشد که متاسفانه این طور نبوده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد:‌برای جلوگیری از افزایش قیمت راه کارهایی وجود دارد مثلا وزارت نفت یارانه ای به کشاورزانی که به هر دلیل نتوانستند موتورهای خود را برقی کنند بپردازد. اگر اقدام همزمان نیز انجام شود کمک خوبی به کشاورزان است.