سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۰۲
خانه / منهای انرژی / ثبت رکورد جدید برای قیمت نفت ایران در سال ۲۰۱۵
۱۳۹۴/۰۲/۲۰
در هفته منتهی به اول ماه مه؛

ثبت رکورد جدید برای قیمت نفت ایران در سال ۲۰۱۵

ثبت رکورد جدید برای قیمت نفت ایران در سال ۲۰۱۵

قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به یکم ماه مه (جمعه) برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ به بالای ۶٠ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش اژانس خبری انرژی، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به اول آوریل با یک دلار و ٩۵ سنت افزایش نسبت به هفته گذشته به ۶١ دلار و ۶۴ سنت برای هر بشکه رسید و برای نخستین بار در سال جاری میلادی قیمت بیش از ۶٠ دلار برای هر بشکه را تجربه کرد.
میانگین قیمت نفت از ابتدای امسال تاکنون ۵٢ دلار و ١١ سنت برای هر بشکه بوده است.
همچنین قیمت نفت خام سنگین ایران با ٢ دلار و ١٠ سنت افزایش به ۵٩ دلار و ٣٩ سنت برای هر بشکه رسید. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای امسال تاکنون ۴٩ دلار و ٨١ سنت برای هر بشکه بوده است.
به گزارش امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته منتهی به یک می ٢ دلار و ۶ سنت افزایش یافت و به ۶١ دلار و ٣۶ سنت برای هر بشکه رسید.
قیمت نفت دبلیو تی آی و برنت نیز در هفته مورد اشاره با ٢ دلار و ٣٩ و ٢ دلار و ۵ سنت به ترتیب به ۵٨ دلار و ٢۵ سنت و ۶٣ دلار و ٧٣ سنت برای هر بشکه رسید.
همچنین قیمت نفت خام شاخص های دوبی و عمان به ترتیب با یک دلار و ٩٠ سنت و یک دلار و ٨۶ سنت افزایش به ۶٢ دلار و ۴٣ سنت و ۶٢ دلار و ۴۵ سنت برای هر بشکه رسید.
در این هفته بورس بازان در بازار بورس نایمکس، خالص وضع خرید خود را در قراردادهای آینده و اختیاری به میزان ٣٠,٠۵٨ هزار قرارداد افزایش دادند و آن را به سطح ٢۶٧.۶١۴ هزار قرارداد رساندند و به این ترتیب به تقویت قیمت ها کمک کردند