شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۱۷ : ۰۶
خانه / گاز / جایگزینی سوخت گاز به جای نفت در سیستان و بلوچستان
۱۳۹۴/۰۷/۰۶

جایگزینی سوخت گاز به جای نفت در سیستان و بلوچستان

جایگزینی سوخت گاز به جای نفت در سیستان و بلوچستان

رئیس هیئت مدیره شرکت مجری طرح گازرسانی به سیستان و بلوچستان گفت: ۶ هزار میلیارد تومان برای جایگزینی سوخت گاز به جای نفت در سیستان و بلوچستان هزینه شده است.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی، انصاری در مراسم امضای قراداد گازی خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان که با حضور وزیر نفت در زاهدان انجام شد اظهار کرد: گاز جایگزینی سالم برای سوخت های نفتی است.

 

انصاری افزود: در شرایط کنونی کشور، یکی از مهم‌‏ترین عرصه هایی که از قابلیت و ظرفیت تبدیل شدن به فرصت برخوردار است، تعامل و همکاری در حوزه انرژی است.

 

وی خاطرنشان کرد: انرژی به عنوان مهم‌‏ترین مزیت نسبی ما و مشارکت در تامین امنیت آن به عنوان کانونی ترین نقطه اتصال ما با جهان برای تحقق یک برنامه توسعه برون گرایانه است.

 

رئیس هیئت مدیره شرکت کیسون گفت: به سبب کم کردن هزینه های ملی و محیط زیست در کشور استفاده از انرژی گاز دردستور کار فرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه طرح گازرسانی به شهرهای سیستان و بلوچستان آغاز شده است افزود: اجرا این طرح علاوه بر نقطه عطفی که در اقتصاد و محیط زیست دارد آغاز آن در منطقه محروم نیز جز نقاط عطف این طرح است.

 

وی همچنین اضافه کرد: اجرای این طرح در تنگناهای مالی بسیاری اتفاق افتاده است که شرکت کیسون در مناقصه برنده شد و قرار است هزینه های آن از منابع ملی و خارجی تامین شود.

 

انصاری بخش خصوصی را ریسک بزرگ این قضیه دانست و بیان کرد: تمام تلاش بخش خصوصی در جهت پیش برد این طرح بدون از بین رفتن هزینه خواهد بود.

 

وی خواسته دولت را اجرای این طرح در استان سیستان وبلوچستان دانست و گفت: برای اجرای این طرح با کمک بخش خصوصی خدمت دیگر از سوی دولت به مردم انجام می شود.

 

وی حضور بخش خصوصی در این طرح را بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد:۳۰ پروژه در اختیار شرکت کیسون است و امیدواریم در این منطقه نیز آبرومند و سربلند باشد.