دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۰۶
خانه / برق / جزئیات قانونی که مشترکان برق را بیمه می کند!
۱۳۹۴/۰۶/۲۲
قائم مقام شركت توانير تشريح كرد

جزئیات قانونی که مشترکان برق را بیمه می کند!

جزئیات قانونی که مشترکان برق را بیمه می کند!

براساس قرارداد سال جاری که با شرکت بیمه گر منعقد شده، بابت خساراتی که به تجهیزات و لوازم خانگی برقی وارد شود، ۵ میلیون ریال، آتش سوزی ناشی از برق، ۱۱۱ میلیون ریال، جبران هزینه های پزشکی۵۵ میلیون ریال، غرامت فوت ۳۳۵ میلیون ریال و جبران هزینه های نقص عضو ۲۸۰ میلیون ریال سقف پرداخت در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،قائم مقام مدیرعامل و معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی توانیر،جزئیات بیمه مشترکان را تشریح کرد.

 
به گفته دکتر داوود منظو: در بند”ب” تبصره ۱۴ قانون بودجه چنین آمده است: به هریک از وزارتخانه های نفت و نیرو از طریق شرکتهای تابعه ذیربط اجازه داده می شود هر دو ماه از هر واحد مسکونی مشترک گاز مبلغ هزار ریال و از هر واحد مسکونی مشترک برق مبلغ پانصد ریال اخذ نمایند و نسبت به بیمه خسارات مالی و جانی اعم از فوت و نقص عضو و جبران هزینه های پزشکی ناشی از انفجار، آتش سوزی و مسمومیت مشترکان شهری و روستایی گاز و برق از طریق شرکتهای بیمه با برگزاری مناقصه اقدام کنند. این مبالغ جزو درآمدهای شرکتهای ذی ربط وزارتخانه های نفت و نیرو محسوب نمی شود و مشمول مالیات نیست.

 
دکتر منظور افزود: هرسال مناقصه بیمه مشترکان برق پس از ابلاغ قانون بودجه انجام می شود که در نتیجه امسال شرکت بیمه پارسیان بهترین پیشنهاد را در خصوص بیمه مشترکان برق ارائه داد و به عنوان بیمه گر انتخاب شد.
وی خاطرنشان ساخت: براساس قرارداد سال جاری که با شرکت بیمه گر منعقد شده، بابت خساراتی که به تجهیزات و لوازم خانگی برقی وارد شود، ۵ میلیون ریال، آتش سوزی ناشی از برق، ۱۱۱ میلیون ریال، جبران هزینه های پزشکی۵۵ میلیون ریال، غرامت فوت ۳۳۵ میلیون ریال و جبران هزینه های نقص عضو ۲۸۰ میلیون ریال سقف پرداخت در نظر گرفته شده است.

 
قائم مقام مدیرعامل و معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی توانیر در پایان یادآور شد: مشترکان تا ۱۵ روز پس از اختلال برق که موجب بروز یکی از موارد مذکور شده باشد، می توانند مراتب را به اطلاع امور مشترکان شرکتهای توزیع برق در سراسر کشور برسانند و مدارک را به این دفاتر تحویل دهند که در نتیجه پس از بررسی مدارک نتیجه گیری، خسارات توسط بیمه گر براساس مبالغ مذکور پرداخت می شود.