دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۷
خانه / نفت / جلوگیری از فروش کرومیت خام در پی ایجاد صنایع فرآوری
۱۳۹۵/۱۲/۲۰

جلوگیری از فروش کرومیت خام در پی ایجاد صنایع فرآوری

جلوگیری از فروش کرومیت خام در پی ایجاد صنایع فرآوری

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: در حال حاضر صادرات کرومیت به صورت خام را داریم پیشنهاد ما این است که با توجه به ایجاد صنایع فرآوری، از فروش مواد خام جلوگیری شود.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، مهدی حسینی نژاد در جلسه اقتصاد مقاومتی (گام دوم مثلث توسعه) شهرستان ارزوئیه کرمان اظهار کرد: طی ۶۰ سال هیچ اقدامی در خصوص فرآوری کرومیت در استان کرمان اتفاق نیفتاده بود و طی دو سال گذشته صنایع فرآوری کرومیت را اجرا کرده ایم.

وی افزود: یک کارخانه با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در حال احداث است که فاز اول آن با ظرفیت ۶۰ هزار تنی آماده افتتاح است.

حسینی نژاد تصریح کرد: برای خوراک کارخانه، نزدیک به ۳۵۰ هزار تن کرومیت خام نیاز داریم و عیار کرومیت منطقه ارزوئیه و اسفندقه نزدیک به ۳۸ تا ۴۲ درصد است و اکنون نزدیک به ۴۰ هزار تن استخراج معادن این منطقه است.

وی بیان کرد: پتانسیل اکتشاف کرومیت در ۱۲۰۰ کیلومتر وجود دارد و در حال حاضر قرارگاه خاتم الانبیاء با همکاری شرکت معادن اسفندقه نزدیک به ۳۵۰ کیلومتر مربع را در حال اکتشاف جدید دارند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: در حال حاضر صادرات کرومیت به صورت خام را داریم و پیشنهاد ما این است که با توجه به ایجاد صنایع فرآوری، از فروش خام مواد جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه احداث یک کارخانه فرآوری کرومیت در شهرستان ارزوئیه توسط معین اقتصادی منطقه و همچنین جلوگیری از صادرات کرومیت خام تصویب شد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>