شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۶ : ۰۶
خانه / نفت / جمهوریخواهان بدنبال لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا هستند
۱۳۹۴/۰۷/۰۴

جمهوریخواهان بدنبال لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا هستند

جمهوریخواهان بدنبال لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا هستند

جب بوش، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در صورت انتخاب شدن به این سمت، قانون منع صادرات نفت آمریکا را لغو خواهد کرد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژ،به نقل از رویترز، جب بوش، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی روزهای آتی خود درباره اشتغال زایی در بخش انرژی، خواستار لغو ممنوعیت چند دهه‌ای صادرات نفت خام آمریکا خواهد شد.

 

یکی از مشاورات کمپین ریاست جمهوری بوش گفت: بوش متعهد به لغو ممنوعیت چهار دهه ای صادرات نفت خام آمریکا و کار روی تسریع روند صادرات گاز طبیعی خواهد شد.

 

وی همچنین خواستار صدور مجوز احداث خط لوله کی‌استون ایکس ال بین کانادا- تگزاس خواهد شد که پروژه شرکت ترانس کانادا برای انتقال نفت این کشور به پالایشگاههای خلیج مکزیک از طریق نبراسکا است. دولت اوباما این پروژه را متوقف کرده و هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات متعهد به جلوگیری از این پروژه شده است.

 

جب بوش اغلب در سخنرانیهای خود می‌گوید که برای استفاده بیشتر از منابع انرژی رو به رشد آمریکا برای اشتغال زایی و افزایش سالانه چهار درصدی رشد اقتصادی تلاش خواهد کرد.

 

مشاور بوش افزود: وی همچنین خواستار دادن اختیارات بیشتر به ایالات آمریکا در زمینه تصمیم گیری درباره انرژی خواهد شد.

 

تعدادی از جمهوریخواهان گفته‌اند که آمریکا باید گاز طبیعی بیشتری را به متحدان اروپایی خود صادر کند تا اروپا از وابستگی به گاز طبیعی روسیه رهایی پیدا کند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به خاطر اقداماتش در اوکراین تنبیه شود.

 

صادرات نفت باعث رونق فعالیت تولیدکنندگان داخلی خواهد شد که به دلیل کاهش قیمت جهانی نفت تحت فشار قرار گرفته اند.

 

رئیس جمهور آمریکا می‌تواند بدون تایید کنگره ممنوعیت صادرات نفت این کشور را لغو کند.

 

تولیدکنندگان نفت آمریکا به دنبال لغو کامل این ممنوعیت هستند تا فعالیت‌های حفاری نفت در داخل کشور زنده بماند. این موضوع پاییز امسال در کنگره این کشور مورد بحث قرار خواهد گرفت ولی حامیان لغو قانون منع صادرات باید آرای دموکراتهای بیشتری را بدست بیاورند.