شنبه,۲۷ آبان, ۱۳۹۶ | ۱۹ : ۰۵
خانه / نفت / حتی اکر تحریم ها لغو شود بومی سازی تجهیزات نفتی را دنبال می کنیم
۱۳۹۴/۰۲/۱۷
مدیر تدارکات و کالای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب :

حتی اکر تحریم ها لغو شود بومی سازی تجهیزات نفتی را دنبال می کنیم

حتی اکر تحریم ها لغو شود بومی سازی تجهیزات نفتی را دنبال می کنیم

مدیر تدارکات و کالای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیان اینکه در صورت تامین منابع، در سال جاری ۴ هزار قلم کالای مورد نیاز شرکت مناطق نفتخیز جنوب داخلی سازی می شود،گفت:حتی اگر تحریم ها لغو شود راهمان را یافته ایم و همچنان در مسیر بومی سازی تجهیزات نفتی گام برخواهیم داشت.

به گزارش اژانس خبری انرژی،ناصر خردمند، در حاشیه دومین روز از بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی یکی از استراتژیهای پیش روی شرکت مناطق نفت خیز جنوب را ساخت داخل تجهیزات مورد نیاز شرکت اعلام و اظهار کرد: بعد از چهارسال، بیش از ٨ هزار قلم کالای وارداتی و استراتژیک مورد نیاز شرکت مناطق نفتخیز جنوب داخلی سازی شده است.

مدیر تدارکات و کالای شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب با اشاره به اینکه سفارش ساخت ٧۵ درصد قطعات مورد نیاز این شرکت اعم از تجهیزات سرچاهی، انواع ولوها و … به بخش داخلی داده شده است،خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات مربوط به ساخت تجهیزات با برون سپاری حل شده است و هیچ مشکلی در رابطه با تولید قطعات و تجهیزات مورد نیاز شرکت نداریم و ساخت قطعات جدید هستیم را دنبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه سفارش ساخت قطعاتی که در داخل کشور تولید می شوند به شرکتهای خارجی داده نمی شود، تاکید کرد:با حمایت از سازندگان به دنبال بومی سازی برخی از قطعات هستیم.

وی با بیان اینکه بومی سازی پمپهای فرایندی در داخل کشور را دنبال می کنیم، اضافه کرد:حتی اگر تحریم ها لغو شود راهمان را یافته ایم و همچنان در مسیر بومی سازی تجهیزات نفتی گام برخواهیم داشت.