چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۲۶ : ۰۴
خانه / آب / حداکثر ۲۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاها تخصیص می‌یابد
۱۳۹۵/۱۲/۰۸

حداکثر ۲۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاها تخصیص می‌یابد

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند که حداکثر دو هزار میلیارد ریال صرف گازرسانی به روستاها و مناطق محروم شود.

به گزارش خبرانرژی، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) و در جریان بررسی بخش‌های هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۶ بند الحاقی ۱ به تبصره ۱ را به تصویب رساندند.

در بخش درآمدی این بند وزارت نفت موظف شده بود که در صورت افزایش تولید گاز به یک هزار میلیون مترمکعب در روز نسبت به صادرات گاز به کشورهای همسایه و اروپا که در حال حاضر قرارداد خرید گاز از ایران را ندارند، اقدام کند.

در بخش هزینه‌ای نمایندگان مصوب کردند که بخشی از درآمد حاصله تا سقف دو هزار میلیارد ریال صرف گازرسانی به روستاها و مناطق محروم شود.

همچنین بخش هزینه‌ای بند الحاقی ۳ به تبصره ۱ به تصویب رسید. در بخش درآمدی این بند وزارت نفت مکلف شده بود سه درصد از مبلغ قراردادها و پیمان‌های خود را در مناطق نفت خیز و گازخیز و پیرامون حوزه‌های نفتی و گازی به خزانه واریز کند.

نمایندگان در بخش هزینه تصویب کردند که این درآمد برای کاهش اثرات سوء زیست محیطی و توسعه زیرساخت‌ها با هماهنگی سازمان محیط زیست در مناطق نفت خیز و گازخیز محروم کشور هزینه شود.

این مبلغ به صورت وظیفه پیمان کاران طرف قرارداد لحاظ می‌شود.

منبع:  ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>