دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۷ : ۰۹
خانه / نفت / حذف تعهد استخدامی ورودی‌های ۹۵ دانشگاه صنعت نفت
۱۳۹۵/۰۱/۲۷
معاون آموزشی دانشگاه خبر داد

حذف تعهد استخدامی ورودی‌های ۹۵ دانشگاه صنعت نفت

حذف تعهد استخدامی ورودی‌های ۹۵ دانشگاه صنعت نفت

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعت نفت از حذف تعهد استخدامی وزارت نفت در قبال دانشجویان ورودی سال ۹۵ این دانشگاه خبر داد.

 

به گزارش خبر انرژی،دکتر عباس هلالی‌زاده ، با بیان این‌که وزارت نفت طی ابلاغ آئین‌نامه‌ای حدود سه، چهار ماه پیش به‌طور رسمی به دانشگاه اعلام کرد پس از فارغ‌التحصیلی قطعاً وزارت نفت در هر بخش از میان فارغ‌التحصیلان ممتاز دانشگاه‌ها اقدام به جذب نیرو خواهد کرد؛ اما شرایط جذب برای دانش‌آموختگان همه دانشگاه‌ها یکسان خواهد بود و از این به بعد وزارت نفت هیچ‌گونه سهمیه استخدامی برای هیچ‌کدام از دانشگاه‌های کشور نخواهد داشت.

 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعت نفت درباره این‌که آیا رتبه‌بندی دانشجویان این دانشگاه به رده‌های A و B نیز به تبع این تصمیم، حذف خواهد شد، اظهار کرد: این رتبه‌بندی برای پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی برقرار شده است و از این پس نیز انجام می‌شود اما برای استخدام نیست؛ در واقع تنها بندی که از آئین‌نامه آموزشی دانشگاه حذف شده، تعهد استخدام است و سایر موارد به روال گذشته برقرار خواهد بود.

 

هلالی‌زاده با بیان این‌که بر اساس اعلام وزارتخانه مشکل استخدام دانشجویان ورودی سال‌های گذشته رفع شده است، گفت: وزارتخانه عنوان می‌کند که آنچه را قبلاً در دفترچه به دانشجویان تعهد شده است، تقبل می‌کند؛ اما اعلام کرده که از این پس قولی برای استخدام به دانشجویان داده نشود.

 

وی ادامه داد: بر این اساس دانشگاه در دفترچه‌های کنکور امسال، برای همه داوطلبان ورود به دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی این موضوع درج خواهد شد که دانشگاه برای ورودی‌های سال ۹۵ به‌هیچ وجه تعهد استخدامی ندارد. البته در حال حاضر تقریباً هیچ ارگانی در کشور مانند آنچه ۲۰ سال پیش مرسوم بود، تعهدی برای استخدام نمی‌پذیرد.

 

بر اساس این گزارش، در پی این تصمیم وزارت نفت، دانشگاه صنعت نفت نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است داوطلبانی که در مرحله اول آزمون ورودی دوره دکتری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، حداقل نمره را جهت ورود به مرحله دوم آزمون کسب کرده‌اند و قصد انتخاب این دانشگاه را (جهت آزمون مرحله دوم) دارند، در نظر داشته باشند که دانشگاه صنعت نفت و وزارت نفت، هیچ‌گونه تعهدی جهت استخدام فارغ‌التحصیلان ورودی سال ۱۳۹۵ ندارند.