دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۲ : ۰۷
خانه / نفت / حفر و تکمیل ۱۱ حلقه چاه نفت و گاز در سال ۹۵
۱۳۹۶/۰۲/۱۱

حفر و تکمیل ۱۱ حلقه چاه نفت و گاز در سال ۹۵

حفر و تکمیل ۱۱ حلقه چاه نفت و گاز در سال ۹۵

مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران از حفر، تعمیر و تکمیل ۱۱ حلقه چاه‌های نفت و گاز با کاربست دکل های حفاری این شرکت در سال ۹۵ در میادین دریایی در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، سیامک افشاری  با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای حفر و تکمیل این چاه‌ها در مجموع ۶ هزار و ۲۴۰ متر حفاری شد که دو هزار و ۵۱۲ متر به چاه‌های توسعه‌ای و سه هزار و ۷۲۷ متر به چاه‌های تعمیری اختصاص داشت.

وی با اشاره به این‌که این شرکت سه دستگاه حفاری ملکی در اختیار دارد، افزود: با تلاش مستمر کارکنان این مدیریت دستگاه حفاری مدرس در این دوره در منطقه دورود -  خارگ، دو حلقه چاه توسعه‌ای (جدید) حفاری و سه حلقه چاه دیگر را در مجموع به متراژ یک هزار و ۸۳۰ متر تعمیر و تکمیل کرد.

افشاری با بیان این‌که این دستگاه از اول آبان ماه به مدت سه ماه برای تعمیرات دوره‌ای (اورهال) از مدار عملیات خارج شد، تصریح کرد: دکل دریایی مدرس در عین حال موفق شد در سال گذشته حفاری یک حلقه چاه را پنج روز زودتر از برنامه به اتمام برساند.

مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران به حفاری و تکمیل یک حلقه چاه در فاز ۱۱ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در این مدت به وسیله دستگاه حفاری شهید رجایی اشاره و خاطرنشان کرد: بازسازی و نوسازی این دستگاه در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: دستگاه حفاری مورب نیز که در منطقه ابوذر – خارگ استقرار دارد در یکسال گذشته موفق به حفاری و تکمیل دو حلقه چاه توسعه‌ای و سه حلقه چاه تعمیری جمعا به متراژ چهار هزار و ۴۰۹ متر شد که حفاری دو حلقه چاه را ۲۱ روز زودتر از زمان پیش بینی شده از سوی کارفرما انجام داده است.

افشاری گفت: این دکل دریایی پس از مراحل بازسازی در سایت بازسازی شرکت در اهواز از اوائل خردادماه در موقعیت سکوی ابوذر مستقر و عملیاتی شده بود.

مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران با تاکید بر آموزش‌های تخصصی حین خدمت به موازات انجام وظایف سازمانی در این شرکت خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ در مجموع ۷۶ دوره آموزشی از سوی اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت برای این بخش تعریف و همکاران در مدت چهار هزار و ۵۰۰ نفر ساعت این دوره‌ها را گذراندند.

به گزارش ایسنا، حوزه معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری دارای چهار مدیریت حفاری در خشکی و یک مدیریت حفاری در دریا است که این مدیریت‌ها با هدف شتاب بخشی در اجرای عملیات حفاری و پاسخگویی به موقع به نیاز شرکت‌های متقاضی ایجاد شده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>