دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۵ : ۰۵
خانه / نفت / حمایت مکزیک از تمدید کاهش تولید اوپک
۱۳۹۶/۰۳/۰۳

حمایت مکزیک از تمدید کاهش تولید اوپک

حمایت مکزیک از تمدید کاهش تولید اوپک

معاون وزیر انرژی مکزیک اظهار کرد این کشور از تمدید توافق کاهش تولید اوپک به عنوان راهی برای تثبیت بازارهای نفت و جذب سرمایه گذاری جدید در بخش انرژی رو به رشد این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، آلدو فلورس کروگا اظهار کرد بر این باور است که اعضای کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بایستی برنامه‌های هماهنگی کاهش تولید را حداقل تا سال ۲۰۱۸ ادامه دهند.

با این همه وی اشاره نکرد کدام یک از دو گزینه تمدید ۶ ماهه یا تمدید ۹ ماهه توافق کاهش تولید که موضوع مورد بحث اعضای اوپک است را ترجیح می‌دهد.

به گفته کروگا، بازارهای باثبات به فراهم سازی چارچوب باثباتی برای سرمایه گذاری کمک می‌کنند و این مسئله به مکزیک کمک می‌کند.

وزیران نفت تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک قرار است روز پنج‌شنبه در وین دیدار کنند.

مکزیک که عضو اوپک نیست، به دلیل سرمایه گذاری پایین و مقرراتی که مانع جذب شرکای خارجی بوده، شاهد ضعف صنعت نفت خود در ۵۰ سال گذشته بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، تغییرات قانون اساسی در سال ۲۰۱۳ کمک کرد جذب سرمایه خارجی در دومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین به تدریج آغاز شود اما قیمت‌های پایین نفت مانع تلاش‌های مکزیک شد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>