سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۲۸ : ۰۳
خانه / نفت / حمایت وزارت نفت از تجاری‌سازی ۱۰ طرح برتر در صنعت نفت
۱۳۹۵/۰۲/۰۷

حمایت وزارت نفت از تجاری‌سازی ۱۰ طرح برتر در صنعت نفت

حمایت وزارت نفت از تجاری‌سازی ۱۰ طرح برتر در صنعت نفت

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری بوشهر از حمایت وزارت نفت از ده طرح برتر جشنواره دانایی خلیج فارس خبر داد و گفت: حمایت از این طرح‌ها در جهت تجاری‌سازی طرح‌های برتر است.

 

به گزارش خبر انرژی، حامد گرگین‌پور در حاشیه برگزاری ششمین جشنواره دانایی خلیج فارس در جمع خبرنگاران برگزاری این جشنواره را ثبت یک رویداد علمی در تقویم شرکت نفت ذکر کرد و ادامه داد:‌ بر این اساس طرح‌هایی که در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به این جشنواره ارائه شده است، دارای سطح فناوری بالا و بسیاری از آنها دارای تائیدیه‌های استانی هستند.

 

وی با تاکید بر این که در این دوره از جشنواره بسیاری از طرح‌ها ثبت بین‌المللی اختراع شده‌اند، اضافه کرد: در این دوره از جشنواره علاوه بر حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۵ طرح برتر، وزارت نفت نیز در راستای حمایت از طرح‌های برتر آمادگی خود را اعلام کرده است.

 

گرگین‌پور در این باره توضیح داد: بر این اساس در این دوره از جشنواره وزارت نفت از ۱۰ طرح برای تجاری‌سازی حمایت خواهد کرد.

 

به گفته وی با توجه به مشکلات شرکتهای دانش بنیان و صاحبان ایده در زمینه ایجاد بازار، وزارت نفت آمادگی خود را برای استفاده از دستاوردهای تحقیقاتی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی اعلام کرده است.

 

گرگین‌پور همچنین خاطرنشان کرد: این اقدام وزارت نفت به عنوان یکی از مشتریان دستاوردهای تحقیقاتی به شمار می‌رود.