یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۳ : ۱۱
خانه / برق / خبری از افزایش قیمت برق نیست
۱۳۹۴/۰۶/۱۳

خبری از افزایش قیمت برق نیست

خبری از افزایش قیمت برق نیست

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص وضعیت افزایش قیمت برق گفت: هنوز برنامه مشخصی برای افزایش تعرفه‌های برق نداریم و هر تصمیمی در این زمینه وابسته به نظر دولت است.

 

به گزارش خبرانرژی، هوشنگ فلاحتیان  با اشاره به تمهیدات وزارت نیرو برای انرژی‌های تجدید پذیر، اظهار کرد:وزارت نیرو در نظر دارد در طول برنامه ششم توسعه سالانه ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر را راه‌اندازی و وارد شبکه سراسری برق کشور کند.

 

وی ادامه داد: به عبارتی وزارت نیرو در نظر دارد در طول پنج سال آینده ۵۰۰۰ هزار مگاوات نیروگاه بادی با ظرفیت توربین‌های ۲٫۵ مگاوات و حتی به بالا را در کشور ایجاد کند و برنامه‌هایی را برای آن در نظر گرفته است.

 

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه در حال حاضر کشور توانسته است به گروه کشور‌های دارای تکنولوژی ساخت داخل توربین و نیروگاه‌های ۲٫۵ مگاوات بپیوندد، گفت: خوشبختانه نه تنها می‌توانیم نیاز داخل کشور را تامین کنیم بلکه می‌توانیم تولید کننده و صادرکننده این تجیزات به کشور‌های پیرامون و سراسر دنیا باشیم.

 

فلاحتیان در خصوص وضعیت صنعت برق در دوران تحریم و تمهیدات در نظر گرفته شده برای دوران پسا تحریم،اظهار کرد:اگر فعالیت همکاران برقی در وزارت نیرو،توانیر و گروه مپنا نبود قطعا در طول سال‌های تحریم این صنعت با چالش‌هایی مواجه می شد .

 

وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای گذر از دوران تحریم،گفت: با تلاش هایی که صورت گرفت توانستیم برق کشور را تامین کنیم و قطعا از این به بعد نیز سطح خودکفایی کشور روز به روز افزایش می‌یابد.

 

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه برای دوران پسا تحریم نیز برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام شده است،اظهار کرد: بر اساس این تمهیدات هرگونه مذاکره و یا سرمایه گذاری خارجی منوط به انتقال فناوری به داخل کشور است.

 

فلاحتیان با بیان اینکه هدف ما ساخت تجهیزاتی است که در داخل توان آن را داریم، گفت: قصد داریم با تشویق سرمایه‌گذاران داخلی از تجهیزات داخلی خودکفایی و توانایی کشور را ارتقا دهیم.