سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۱۱ : ۰۳
خانه / گاز / خروج روسنفت از یک پروژه گازی در امارات
۱۳۹۴/۰۳/۰۶

خروج روسنفت از یک پروژه گازی در امارات

خروج روسنفت از یک پروژه گازی در امارات

شرکت روسی روسنفت اعلام کرد که در حال بررسی خروج از یک پروژه گازی در امارات است.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز از مسکو، شرکت روسی روسنفت روز سه شنبه (۵ خردادماه) اعلام کرد: پس از بی نتیجه بودن عملیات حفاری در یک پروژه گازی در شارجه امارات و تایید تجاری نبودن این ذخایر، این شرکت در حال بررسی خروج از این پروژه گازی با شرکت اماراتی کرسنت پترولیوم است.

خروج از این پروژه، یک شکست دیگر در راه تلاشهای روسنفت برای توسعه فعالیتهای جهانی اش به شمار می رود.

شرکت روسنفت همچنین در به دست آوردن یک قرارداد برای بخشی از سهام مرکز تجاری موسسه مورگان استنلی در اوایل سال جاری میلادی به دلیل محدودیتها و تحریمهای آمریکا علیه روسیه شکست خورد.

شرکتهای روسنفت و کرسنت پترولیوم نخست قصد داشتند پس از امضای یک قرارداد در سال ٢٠١٠ میلادی، تولید از این میدان را که ذخایر آن ٧٠ میلیارد مترمکعب گاز و ١۶ میلیون تن میعانات گازی برآورد می شد، در سال ٢٠١٣ آغاز کنند.

سخنگوی شرکت روسنفت اعلام کرد که این شرکت با مشارکت شرکت روسنفت دو حلقه چاه اکتشافی بین سالهای ٢٠١١ تا ٢٠١۴ حفر کردند، اما آزمایشها نشان از تجاری نبودن ذخایر هیدروکربوری در این پروژه بود.

وی افزود: در نتیجه این موضوع، شرکت روسنفت در حال بررسی امکان خروج از این پروژه است.

امارات در حال ساخت تاسیسات واردات ال ان جی در بندر نفتی فجیره موسوم به امارات ال ان جی با ظرفیت سالانه ٩ میلیون تن است.

امارات بخشی از گاز مورد نیاز خود را با خط لوله دلفین از قطر دریافت می کند؛ این واردات به تامین خوراک نیروگاههای برق و کارخانه های تقطیر در فجیره کمک می کند.

بیشتر گاز امارات از نوع ترش است.