دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۶ : ۱۱
خانه / Social media / خرید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت از آمریکا توسط چین
۱۳۹۶/۰۴/۱۹

خرید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت از آمریکا توسط چین

خرید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت از آمریکا توسط چین

به گزارش خبرانرژی، گمرک چین آماری را منتشر کرده است که نشان می دهد در پنج ماه اول سال جاری میلادی چین روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت از آمریکا خریداری کرده است.
دولت پکن امیدوار است که با دادن امتیازات بیشتر به دولت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مانع اعمال تعرفه های سنگین آن کشور بر روی صادرات از چین شود.
تارنمای چاینا ارگ چین روز دوشنبه اعلام کرد که این حجم واردات نفت از آمریکا به طور میانگین ۱۰ برابر بیشتر از میزان واردات در دوره مشابه در سال ۲۰۱۶ میلادی است.
این در شرایطی است که به دنبال دیدار رییسان جمهوری دو کشور در ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت) در فلوریدا، واردات نفت چین از آمریکا در این ماه و در ماه می امسال (اردیبهشت – خرداد) نزدیک به ۱۸۰ هزار بشکه در روز رسیده است.
گزارش ها حاکی است که در ماه فوریه (بهمن و اسفند) هم پس از آنکه اوپک سهمیه بندی هایی را در نظر گرفت، چین بزرگترین خریدار نفت آمریکا بود و در این زمینه از کانادا پیشی گرفته است.
گزارش رسانه چینی حاکی است که ناآرامی های سیاسی و نظامی در خاورمیانه و نفت ارزان آمریکا نیز باعث افزایش خریدها بوده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>