چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۱۵ : ۰۲
خانه / برق / خسارت ۲۵ میلیاردریالی به تاسیسات برق استان مرکزی
۱۳۹۵/۱۲/۰۱

خسارت ۲۵ میلیاردریالی به تاسیسات برق استان مرکزی

خسارت ۲۵ میلیاردریالی به تاسیسات برق استان مرکزی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: خسارت واردشده به تاسیسات برق استان مرکزی ناشی از بارش برف سنگین،۲۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

به‌گزارش خبرانرژی، “محمد اله داد” با اشاره به بارش سنگین برف شبانه روزی ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه که باعث ایجاد قطعی‌های گسترده در حوزه خطوط فشار متوسط و فشار ضعیف در سطح استان شد، افزود: در شهرستان‌های اراک، خنداب، شازند، فراهان، کمیجان و بخش‌هایی از ساوه و زرندیه، شاهد بیشترین آسیب دیدگی به شبکه و تجهیزات برق در شهرستان‌های مذکور بودیم.

وی بیان کرد: با تلاش ستودنی و کوشش جهادی و شبانه روزی ۶۱ اکیپ اجرایی و با همکاری کلیه همکاران وهمچنین اکیپ‌های اعزامی شرکت‌های توزیع نیروی برق قم، اصفهان و لرستان در کمتر از ۳۶ ساعت مشکلات رخ داده مرتفع و برق وصل شد.

اله داد، شکستگی حدود ۳۰۰ اصله پایه و سقوط و سوختن ۱۵ دستگاه ترانس را از عمده‌ترین خسارات وارده به شبکه وتجهیزات برق در استان ناشی از بارش برف سنگین عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ضمن تقدیر از صبر و تحمل شهروندان گفت: تاپایان روز اول بارندگی،۵۰۰ روستا به دلیل بارش سنگین در محاصره برف قرار گرفته و فاقد مسیر دسترسی و تعداد ۵۸ روستا به صورت کامل بدون برق بودند که با تلاش‌های جهادی همکاران برق رسانی به روستاها انجام شد.

وی گفت: در پی بارش برف سنگین در طی ۲ شبانه روز در استان ۹۶ هزارو ۵۹۵ نفر با تلفن ۱۲۱ تماس گرفته اند که پاسخگویی به ۷۷ هزارو ۲۲۰ تماس به صورت هوشمند بوده است و بیش از ۱۷ هزار تماس توسط اپراتورپاسخ داده شده است.

منبع: ایلنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>