دوشنبه,۲۹ آبان, ۱۳۹۶ | ۴۵ : ۰۴
خانه / آب / خط انتقال آب الغدیر به شادگان به بهره برداری رسید
۱۳۹۴/۰۳/۰۷
فردا با حضور وزیر نیرو:

خط انتقال آب الغدیر به شادگان به بهره برداری رسید

خط انتقال آب الغدیر به شادگان به بهره برداری رسید
وزیر نیرو

خط انتقال آب الغدیر به شهرستان شادگان که یکی از بزرگترین طرح های وزارت نیرو در استان خوزستان است عصر پنجشنبه با حضور «حمید چیت چیان» وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

خط انتقال آب شادگان بخشی از طرح آب غدیر است که با اعتباری حدود ۵۵۰ به گزارش اژانس خبری انرژی،میلیارد ریال و در ۲۷ کیلومتر به شادگان رسید که امروز با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

این خط انتقال آب در لوله های فولادی پی آر جی به قطر ۱۲۰۰ میلی متر از خط انتقال آب شهرهای آبادان و خرمشهر به شهرستان شادگان جاری می شود.

وزیر نیرو در آیین بهره برداری از این طرح، گفت:این طرح از بزرگترین طرح های وزارت نیرو در استان خوزستان است که با همکاری سازمان آبفای خوزستان و قرارگاه خاتم الانبیاء به بهره برداری رسید.

حمید چیت چیان اظهار داشت: طرح آبرسانی الغدیر از جمله طرح های بزرگ کشور به شمار می رود که به طول ۴۳۰ کیلومتر به شکل دوبله آب را از جنوب شرقی استان خوزستان و از کرخه و سد در به شهرستان های اهواز، حمیدیه، دشت آزادگان، سوسنگرد، هویزه، شادگان، دارخوین، آبادان و خرمشهر انتقال می دهد.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به انتقال آب دارخوین به شادگان گفت:سال جاری احداث فاز نخست این طرح تکمیل می شود تا مشکل آبرسانی به این شهرستان به طور کلی برطرف شود.

چیت چیان همچنین با بیان اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی در بخش آب و کشاورزی با عنایت رهبری و موافقت رئیس جمهوری به استان خوزستان، روند اجرای شبکه های آبیاری و زهکشی در خوزستان را شتاب می بخشد.

وی افزود:منابع وزارت نیرو نیز برای این کار فراهم شود تا وزارت نیرو و جهاد کشاورزی، توسعه شبکه ها را انجام دهند.

حمید چیت چیان وزیر نیرو از روز گذشته به منظور بهره برداری از چند طرح عمرانی در استان خوزستان به سر می برد.

وی در دو سال گذشته، ششمین باری است که به خوزستان سفر می کند.

چیت چیان شب گذشته پس از دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان، در نشست مشترک با مدیران صنعت آب و برق خوزستان و عبدالحسن مقتدایی استاندار شرکت کرد.

بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر، طرح فاضلاب آبادان و نیروگاه گازی آبادان از دیگر برنامه های وزیر نیرو در سفر به استان خوزستان است.