سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۲۷ : ۰۸
خانه / آب / خوزستان دیگر بی آب نیست
۱۳۹۵/۱۲/۰۸

خوزستان دیگر بی آب نیست

خوزستان دیگر بی آب نیست

معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مسئول طرح رفع مشکل آب خوزستان، گفت: با توجه به تدابیر در نظر گرفته شده مشکلات آب استان خوزستان به‌طور کامل برطرف شده است.

به گزارش خبرانرژی، شاهین پاکرو در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به قطع آب استان خوزستان در ۲۲ بهمن‌ماه، اظهار کرد: با بسیج شدن همکاران توانستیم تجهیزات اصلی آب در حوزه تامین و تولید را مجهز به برق اضطراری کنیم.

وی با بیان این‌که با نصب مولدهای برق جدید در تصفیه‌خانه‌های آب اهواز احتمال قطع آب شرب در زمان قطع برق شبکه سراسری به صفر می‌رسد، تصریح کرد: با نصب ژنراتور و تدابیر لحاظ شده در این زمینه پیش‌بینی می‌شود که اگر مجددا برق این استان قطع شود مشکلی در حوزه آب ایجاد نخواهد شد.

معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به حضور رییس جمهور در این استان و بازدید از تاسیسات آبی،عنوان کرد:تمام تدایر لازم برای فراهم کردن آب سالم استان خوزستان اندیبشیده شده است و انتظار می‌رود که در این مورد دیگر با مشکلی خاصی روبرو نشویم.

در این ارتباط وزیر نیرو نیز گفت: قطعی آب در زمان وقوع رخدادهای خوزستان تنها به شهر اهواز و یکی دو شهرک چسبیده به آن محدود می‌شد که خوشبختانه با ارسال بیش از ۲۰ ژنراتور دیزلی از سایر نقاط کشور، این مساله مرتفع شده است.
به‌گفته وی علاوه بر استقرار دیزل ژنراتورها در محل تصفیه خانه‌های آب شهر اهواز، برنامه این است چندین دستگاه مولد برق گازسوز که با گاز طبیعی کار می‌کنند نیز در این مراکز نصب شود که با نصب این دستگاه‌ها می‌توان گفت که امکان قطعی آب اهواز به‌دلیل قطعی برق سراسری استان، به صفر می‌رسد چرا که بلافاصله دیزل ژانراتورها یا مولدها اقدام به پمپاژ آب می‌کنند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>