جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۴ : ۰۷
خانه / نفت / داشتن برند از سوی جایگاه‌داران سوخت یعنی عرضه محصول قابل اطمینان و با کیفیت
۱۳۹۵/۱۱/۱۶
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

داشتن برند از سوی جایگاه‌داران سوخت یعنی عرضه محصول قابل اطمینان و با کیفیت

داشتن برند از سوی جایگاه‌داران سوخت یعنی عرضه محصول قابل اطمینان و با کیفیت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که واسطه تامین کننده بنزین و توزیع آن شرکت‌های معتبر هستند اظهار کرد: آن چه تحت عنوان برند به بازار عرضه می‌شود باید اطمینان بخش و با کیفیت باشد.

اسدالله قره‌خانی با اشاره به مساله‌ای که اخیرا در ارتباط با برند جایگاه‌های سوخت مطرح شده است، گفت: وقتی صحبت از برند می‌شود یعنی واسطه تامین‌کننده بنزین و توزیع آن شرکت‌های معتبری هستند که محصول آن‌ها اطمینان بخش و با کیفیت است.

وی تصریح کرد: در واقع این‌ها علامت اختصاری برند را دارند که نشان می‌دهد کیفیت محصول آن‌ها قابل اطمینان بوده و در توزیع کم فروشی ندارند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس افزود: برند به این معنا نیست که محصول را از پالایشگاهی گرفته و توزیع کنیم، زیرا این کار نوعی واسطه‌گری تلقی می‌شود، برند این است که سرمایه‌گذاری لازم انجام شود و یک پالایشگاه با استفاده از تکنولوژی روز محصولات با کیفیتی را به مشتری تحویل دهد.

قره‌خانی خاطرنشان کرد: داشتن برند چند مزیت دارد نخست این که مردم مطمئن می‌شوند سوخت با کیفیت را تحویل می گیرند به عنوان مثال اگر بگویند میزان اکتان همین اندازه است، مطمئن محسوب شود.

وی با بیان این‌که در اختیار داشتن برند، می‌تواند تولید تا توزیع را به نوعی مدیریت کند،  اظهار کرد: البته یک نگرانی هم وجود دارد مبنی  بر این‌که نباید با این کار سرمایه جایگاه‌دارانی که سال‌های سال خدمت کرده‌اند به مخاطره بیفتد، بنابراین باید تدبیری اندیشیده شود که این افراد متضرر نشوند.

سخنگوی کمیسیون انرژی در پایان تاکید کرد: باید امتیازات برای دریافت برند به گونه‌ای اختصاص  داده شود که پای واسطه‌گری به میان نیاید و واسطه تامین کننده و توزیع برند شرکت‌های معتبر باشند.