یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۶ : ۱۰
خانه / نفت / درآمدهای نفتی صرف زیرساخت‌ها شود
۱۳۹۵/۰۴/۱۸
عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد:

درآمدهای نفتی صرف زیرساخت‌ها شود

درآمدهای نفتی صرف زیرساخت‌ها شود

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است درآمدهای نفتی باید صرف سرمایه‌گذاری در بخش علوم پایه و صنایع پایین دستی پتروشیمی شود.

 

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید به اینکه قطعاً درآمدهای نفتی باید صرف زیرساخت‌ها شود گفت: در حال حاضر صنایع پایین‌دستی نیاز دارد تا سرمایه‌گذاری در خصوص آنها انجام شود.

 

به گزارش خبر انرژی، غلامرضا شرفی گفت: البته اگر عایدات نفتی مصرفی غیر از سرمایه‌گذاری معقول آن هم در صنایعی که می‌تواند مولد باشد داشته باشد، بیشتر هدررفت سرمایه خواهد بود.

 

نماینده مردم آبادان در مجلس، ادامه داد: تا به حال ما بر روی محصول تک‌پایه نفت، تمام بودجه‌ها را بسته و هزینه‌ها را صرف کرده‌ایم در حالی که بسیاری از زیرساخت‌ها هنوز نتوانسته‌اند رو آیند لذا به نظر می‌رسد که باید درآمدهای نفتی صرف مسائل سرمایه‌گذاری در بخش علوم پایه و صنایع پایین‌دستی پتروشیمی شود که معقول‌تر و منطقی‌تر خواهد بود و کمیسیون‌ انرژی مجلس هم همین درخواست را از وزارت نفت خواهد داشت و پیگیری می‌کند.

 

شرفی در ادامه با تأکید بر این که سرمایه‌گذاری‌های داخلی باید در اولویت قراردادهای نفتی قرار گیرد، گفت: در صورتی از سرمایه‌گذاری خارجی باید استفاده کنیم که نیاز به مکمل سرمایه‌گذاری وجود دارد.