چهارشنبه,۴ بهمن, ۱۳۹۶ | ۱۱ : ۰۳
خانه / گاز / در پایان برنامه ششم ظرفیت تولید روزانه گاز در کشور به ۱٫۲ میلیارد متر مکعب می رسد
۱۳۹۵/۱۱/۲۸

در پایان برنامه ششم ظرفیت تولید روزانه گاز در کشور به ۱٫۲ میلیارد متر مکعب می رسد

در پایان برنامه ششم ظرفیت تولید روزانه گاز در کشور به ۱٫۲ میلیارد متر مکعب می رسد

مشاور وزیر نفت و نماینده وزارت نفت در طرح های گازرسانی و بیع متقابل گفت: در پایان برنامه ششم (۱۳۹۹)ظرفیت تولید روزانه گاز در کشور به ۱٫۲ میلیارد متر مکعب می رسد.

به گزارش خبرانرژی، محمود آستانه عصر چهارشنبه در نشستی با استاندار هرمزگان با اشاره به وضعیت مطلوب گازرسانی در کشور در دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: در پایان برنامه ششم ، بالاترین میزان مصرف کشور ۸۰۰ میلیون متر مکعب است و زمینه برای صادرات بیشتر گاز در کشور فراهم می شود .
وی با اشاره به اجرای طرح های بزرگ به منظور گازرسانی به مناطق محروم و روستاها و با بیان اینکه وزارت نفت در بحث گازرسانی طی دولت یازدهم وضعیتی بسیار عالی دارد، بیان داشت: در این دولت به سیستان و بلوچستان که تنها استانی بود که به آن گازرسانی نشده بود، گاز رسانی شده است.
مشاور وزیر نفت در ادامه گفت : در برخی از سال ها و قبل از دولت تدبیر و امید تنها کشورهای چین ، کره ، ژاپن ، و ترکیه خریدار نفت و گاز ما بودند ، در حالیکه اکنون با گشایش در امور نقل و انتقالات بانکی و حل مشکلات اخذ پول و بیمه با افتخار سهم ایران که در روزهای تحریم از دست رفته بود در حل بازگشت است، سهم ما از یک میلیون بشکه به چهار میلیون بشکه در روز رسیده و در عرصه جهانی اکنون حرف برای گفتن داریم.
آستانه بیان داشت: بند ق تبصره ۲ ماده ۱۲۰ سال ۹۲ به وزارت نفت اجازه می دهد که هر جا که مردم از سوخت های مایع برای گرمایش و سایر امور استفاده می کنند، گاز رسانی کند.
وی ادامه داد: اگر از ظرفیت های این مصوبه به طور کامل استفاده شود می توان فواید زیادی را نصیب کشور کرد کما اینکه تاکنون نیز پروژه های زیادی در این راستا تعریف و اجرایی شده است.
آستانه یادآور شد: وزارت نفت با استفاده از این مصوبه تاکنون به هزاران خانوار در روستاهای کشور گازرسانی کرده است.
مشاور وزیر نفت و نماینده وزارت نفت در طرح های گازرسانی و بیع متقابل گفت: طبق ماموریت وزارت نفت، به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور گازرسانی می شود.

منبع: ایرنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>