یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۱ : ۱۰
خانه / دسته‌بندی نشده / دلایل بی‌رغبتی مردم به استفاده از سی‌ان‌جی
۱۳۹۵/۰۴/۱۲

دلایل بی‌رغبتی مردم به استفاده از سی‌ان‌جی

دلایل بی‌رغبتی مردم به استفاده از سی‌ان‌جی

درحالی که وزیر نفت اخیرا صراحتا اعلام کرده است که دولت با بنزین دونرخی مخالف است و همچنین تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین ندارد، یک مقام ارشد شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی از لزوم افزایش فاصله قیمتی میان بنزین و سی ان جی سخن می‌گوید.

 

به گزارش خبر انرژی، به نقل از وزارت نفت، مدیر طرح احداث جایگاه‌های گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: جایگزینی سی ان جی به جای بنزین مستلزم اختلاف قیمت معنادار این دو فرآورده است.

 

علی مهرابی با تاکید بر این‌که اختلاف قیمت اندک میان بنزین و سی ان جی باعث شده رغبت چندانی بین مصرف‌کنندگان ایجاد نشود، اظهار کرد: با افزایش قیمت بنزین و گاز سی ان جی انگیزه برای استفاده از این سوخت در کشور بیشتر می‌شود ؛ ولی حالا  رغبت چندانی برای استفاده از این سوخت پاک در جامعه وجود ندارد.

 

وی تاکید کرد: باید با ایجاد اختلاف نرخ سی ان جی نسبت به بنزین، مزیت نسبی بهتری برای استفاده از این سوخت در کشور ایجاد کنیم.

 

مدیر طرح احداث جایگاه‌های گاز طبیعی فشرده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: به دلیل اختلاف ناچیز قیمتی بین بنزین و سی ان جی مردم رغبت چندانی به استفاده از این سوخت ندارند و ترجیحا بنزین مصرف می‌کنند . اصلاح قیمت می‌تواند انگیزه و میزان مصرف سوخت سی ان جی را افزایش دهد.

 

وی این اختلاف قیمت را مشوق خوبی برای سرمایه‌گذاران این صنعت دانست و تصریح کرد: هر چه اختلاف قیمت این دو فرآورده بیشتر باشد، صرفه اقتصادی بهتری برای سرمایه‌گذاران خواهد داشت.