دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۹ : ۰۶
خانه / آب / دلیل کندی احداث رینگ آب تهران چیست؟
۱۳۹۴/۰۶/۲۶

دلیل کندی احداث رینگ آب تهران چیست؟

دلیل کندی احداث رینگ آب تهران چیست؟
طرح قمر بنی‌هاشم

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: پیشرفت طرح حلقه تامین آب تهران هم اکنون به ۱۴درصد رسیده است اما حجم پیشرفت پروژه مورد تایید ما نیست و اختصاص نیافتن به موقع اعتبار سبب کندی اجرای آن است.

 

به گزارش خبر انرژی، علیرضا نوذری پور افزود: تامین یک میلیارد و۴۰۰ میلیون مترمکعب آب برای جمعیت ساکن در افق ۱۴۱۰ از اهداف مهم این طرح است که برضرورت تکمیل سریع آن می افزاید.

 

 

وی با اشاره به اینکه درصورت تامین اعتبار، این طرح در ۳ تا ۵سال قابل اجرا بود، تصریح کرد: سال ۹۱ برای اجرای رینگ تهران ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار تعیین شد که تاکنون ۱۰۰میلیارد ریال آن از منابع دولتی تامین شده است ؛ از منابع داخلی نیز بیش از ۲۰ میلیارد تومان هزینه کردیم؛ هم اکنون طرح ۱۴درصد پیشرفت دارد.

 

 

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب تهران تعادل بخشی کیفی آب را از دیگر اهداف مهم رینگ تهران دانست و به خبرگزاری صدا و سیما گفت: سال گذشته با شدت گرفتن کم آبی، نیاز به انتقال آب از غرب  به شرق تهران بود که درصورت تکمیل این طرح این کار تسهیل می شد.

 

نوذری پور افزود: با تکمیل طرح ارتباط تصفیه خانه های تهران ،  انتقال آب در سامانه های مختلف و تمهیدات پدافندی امکان پذیر می شود.

 

وی گفت: این رینگ ۱۴۰ کیلو متر خط انتقال با لوله هایی از قطر۴۰۰ میلی مترتا ۲ هزار و ۲۰۰ میلمتر و بخشی از این طرح نیز در قالب تونل در شمال غرب تهران اجرا می شود.