یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۴ : ۰۹
خانه / آب / دولت از مجوز مجلس برای حل مشکل کم آبی استفاده کند
۱۳۹۴/۰۶/۲۹
آرامی در تذکری مطرح کرد:

دولت از مجوز مجلس برای حل مشکل کم آبی استفاده کند

دولت از مجوز مجلس برای حل مشکل کم آبی استفاده کند

نماینده مردم بندرعباس در تذکری به دولت بر لزوم اجرای قانون مصوب مجلس در خصوص استفاده از۵۰۰ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی جهت حل مشکل کم آبی روستاها تاکید کرد.

 

به گزارش آژانس  خبری انرژژژی،منصور آرامی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس ضمن قدردانی از دولت به خصوص وزارت نیرو جهت تلاش برای حل مشکل کم آبی روستاها گفت:‌ دولت باید هر چه سریعتر قانون مصوب مجلس در مورد استفاده از ۵۰۰ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای حل مشکل کم آبی روستاها را اجرایی کند چرا که بسیاری از روستاها به خصوص در مناطق گرمسیر استان هرمزگان از کم آبی رنج می‌برند.

 

وی تاکید کرد که دولت باید از این بستر قانونی موجود استفاده کند تا مردم از نعمت آب بهره مند شوند و مشکل کم آبی حل شود.

 

نماینده مردم بندرعباس در تذکر دیگر نسبت به سهم اختصاص داده شده برای استخدام در آموزش و پرورش در استان هرمزگان انتقاد کرد و افزود: بسیاری از مناطق استان هرمزگان از کمبود معلم رنج می برند از این رو تقاضای ما افزایش سهم استخدامی آموزش و پرورش در استان هرمزگان است تا کمبود معلم در بسیاری از مناطق به خصوص مناطق روستایی حل وفصل شود.

 

آرامی در تذکری دیگر با تاکید بر لزوم رفع ابهامات در نحوه واگذاری کارخانه آلومینیوم خطاب به وزیر اقتصاد گفت:‌ حرف ما وجود تخلف در نحوه واگذاری این کارخانه نیست بلکه خواستار جلوگیری از واگذاری کارخانه آلومینیوم تا زمان رفع ابهامات هستیم تا بعد از انجام کار کارشناسی و دستیابی به جمع بندی مناسب این کارخانه به گونه‌ای واگذار شود که مردم بهره‌مند شوند چون این کارخانه به اقتصاد ملی و منطقه‌ای کمک می‌کند.

 

وی در پایان با بیان اینکه جوانان به ویژه تحصیل کرده‌ها از بیکاری رنج می‌برند گفت: باید جلسات شورای عالی اشتغال به صورت ویژه و هفته‌ای یک بار تشکیل شود تا به راه حلی مناسب برای حل مشکل بیکاری جوانان دست پیدا کرد.