دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۸ : ۰۱
خانه / نفت / دولت برداشت از میادین مشترک و جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در اولویت قرار دهد
۱۳۹۶/۰۳/۰۶

دولت برداشت از میادین مشترک و جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در اولویت قرار دهد

دولت برداشت از میادین مشترک و جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در اولویت قرار دهد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس بر توجه دولت به برداشت از میادین مشترک و جذب سرمایه‌گذاری خارجی در صنایع نفت و گاز تأکید کرد.

به گزارش خبرانرژی حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای صنایع بالادستی نفت و گاز و توجه به برداشت از میادین مشترک باید در اولویت‌های نفتی دولت قرار گیرد. البته برگ برنده روحانی در مناظرات انتخاباتی پیشرفت صنعت نفت بود.

وی افزود: با توجه به سفری که ترامپ به عربستان داشت تفاهم‌نامه‌های مهمی را با اصلی‌ترین شرکت نفتی عربستان منعقد کردند که هنوز نمی‌دانیم پشت پرده این قراردادها چیست، اما به نفع عربستان است که همچنان به تصمیم اوپک در کاهش تولید پایبند باشد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اولویت‌های صنعت نفت و گاز، اظهار کرد: خوشبختانه در این زمینه اقدامات مهمی توسط دولت انجام شده و همواره به توسعه نفت و گاز توجه داشته است. به نظر می‌رسد که باید دولت همچنان با اراده به دنبال توسعه این صنایع به ویژه جذب سرمایه‌گذاری خارجی باشد و استفاده از میادین مشترک را در دستور کار قرار دهد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>