یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۳ : ۰۵
خانه / آب / دولت در فضایی عقلانی‌تر از قبل درباره بحران آب تصمیم‌ می‌گیرد
۱۳۹۴/۰۶/۱۸
معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران:

دولت در فضایی عقلانی‌تر از قبل درباره بحران آب تصمیم‌ می‌گیرد

دولت در فضایی عقلانی‌تر از قبل درباره بحران آب تصمیم‌ می‌گیرد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: دولت یازدهم توجه ویژه ای به بحران کم آبی در کشور دارد و در فضایی عقلانی تر از گذشته در این باره تصمیم گیری می کند.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،جهانگیر حبیبی در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان قم با اشاره به برگزاری ۱۲ جلسه شورای آب از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم افزود: فضای عقلانیت حاکم بر تصمیم گیری های مدیریتی در این دولت در جهت بررسی و بکار بردن راه حل های مناسب برای مشکل آب در کشور بسیار مفید بوده است.

 

وی با تأکید برتوجه دولت به طرح تعادل بخشی به منابع آبی کشور ادامه داد: اعتبارات خوبی از سوی دولت به این امر تخصیص یافته که نشان دهنده عزم جدی دولتمردان برای کمک به حل بحران آب است.

 

وی با بیان اینکه برای تحقق کشاورزی پایدار در کشورمان با توجه به وضعیت کم آبی و خشکسالی، نباید سطح زراعتی کنونی را توسعه و افزایش دهیم، بر ضرورت اعمال مدیریت واحد در حوزه های آبخیز کشور تاکید کرد و گفت: باید به شدت با چاه‌های آب غیرمجاز در سراسر کشور مقابله کرده و بهره برداری از چاه‌های مجاز نیز تعدیل و اصلاح شود.

 

مدیر کل حفاظت و بهره برداری منابع زیر زمینی شرکت مدیریت منابع آب نیز در ادامه این جلسه با بیان وضعیت منابع آب کشور و آمارهایی از میزان پیشرفت مناطق خشک و بیابانی در کشور اظهار کرد: فعالیت های غیر مجاز در استفاده از منابع آبی، کشور را به سمت کاهش بیش از حد منابع زیر زمینی سوق داده است.

 

محمدعلی مصطفوی اظهارکرد: ناگزیریم برای جبران این کمبود، محدودیت های مصارف مختلف آب را تشدید نمائیم.