چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۳ : ۱۱
خانه / دسته‌بندی نشده / دونرخی‌شدن بنزین راه‌های سوء‌استفاده و دلالی را باز نگه می‌دارد
۱۳۹۵/۰۲/۰۲
امیری‌خامکانی:

دونرخی‌شدن بنزین راه‌های سوء‌استفاده و دلالی را باز نگه می‌دارد

دونرخی‌شدن بنزین راه‌های سوء‌استفاده و دلالی را باز نگه می‌دارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان این‌که «قیمت دو نرخی در مصوبه بنزین با رفتن اقتصاد به سمت آزادشدن مغایرت دارد» گفت: خود این مساله ایجاد راه‌های سوء استفاده و دلالی را باز نگه می‌دارد.

 

به گزارش خبر انرژی، حسین امیری‌خامکانی، درباره مصوبه مجلس در مورد بنزین در بودجه سال ۹۵ گفت: این مصوبه دو بعد دارد، نخست احیا و حفظ کارت سوخت است که این مساله هم نیاز به بررسی دارد. بعد دیگر آن هم دو نرخی شدن بنزین است.

 

وی تصریح کرد:‌ در مورد حفظ کارت سوخت با مسئولان وزارت نفت در کمیسیون انرژی تبادل نظر کرده‌ایم و آنها معتقد بودند که اطلاعاتی که از این کارت‌ها به دست می‌آید در جای دیگری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد ضمن این که دارندگان کارت در جایگاه‌ها زمان سوخت‌گیری وقت زیادی را باید صرف کنند.

 

سخنگوی کمیسیون انرژی در مورد دو نرخی بودن قیمت بنزین هم گفت: قیمت چند گانه تا حدی با رفتن اقتصاد به سمت آزادسازی مغایر است و این مساله راه‌های سوء استفاده و دلالی را باز نگه می‌دارد.

 

این عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: طبق احکامی که وجود دارد بر اساس برنامه پنجم قرار بوده در قانون هدفمندی یارانه‌ها قیمت فرآورده‌ها به قیمت تمام شده ( فوب خلیج فارس )‌ برسد.

 

وی افزود: البته دولت هم در حال مدیریت کردن این مساله است که در این مصوبه هم تا حدی بنزین به فوب خلیج فارس نزدیک شده و با توجه به اختلاف کم قیمت که وجود دارد مساله قاچاق محلی از اعراب نخواهد داشت.

 

امیری خامکانی در پایان اظهار کرد: با توجه به مصوبه مجلس اکنون باید منتظر ماند تا ببینیم روند اجرایی چگونه پیش خواهد رفت ضمن این که شورای نگهبان هنوز نظر خود را در مورد بودجه ۹۵ ارائه نکرده است.