دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۷ : ۰۶
خانه / نفت / ذخایر اثبات‌شده نفت بلاروس ۵۰ میلیون تن اعلام شد
۱۳۹۴/۰۷/۰۴

ذخایر اثبات‌شده نفت بلاروس ۵۰ میلیون تن اعلام شد

ذخایر اثبات‌شده نفت بلاروس ۵۰ میلیون تن اعلام شد

بر اساس گزارش خبرگزاری بلاروس،‌ حجم ذخایر نفتی قابل برداشت در این کشور به حدود ۵۰ میلیون تن می‌رسد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از خبرگزاری بلاروس، حجم ذخایر نفتی اثبات‌شده و قابل‌برداشت در بلاروس نزدیک به ۵۰ میلیون تن گزارش شد.
سرگئی کامورنیکف، قائم مقام گروه صنعتی نفت بلاروس،‌ در حاشیه کنفرانس برگزار شده در ۲۴ سپتامبر، حول محور تولید،‌ معاملات و جنبه‌های ‌خرده‌فروشی بازار محصولات نفتی و گاز طبیعی در جمهوری بلاروس اعلام کرد:‌ «ما ذخایر نفتی استراتژیک خود را حفظ می‌کنیم. در حال حاضر ما در حدود ۵۰ میلیون تن نفت قابل برداشت داریم.»

بر اساس اظهارات نماینده این شرکت نفتی، ‌افزایش استخراج نفت در حال حاضر به صلاح نبوده و به همین دلیل میزان استخراج سالانه نفت در حدود ۱٫۶۴۵ میلیون تن باقی مانده است.
سرگئی کومارنیکف ضمن بیان اینکه شرکت نفت بلاروس در حال حاضر روی پروژه‌های بین‌المللی در روسیه،‌ اکوادور و ونزوئلا تمرکز کرده است،‌ ادامه داد: «برنامه‌ای برای افزایش قابل‌توجه استخراج نفت در بلاروس در آینده نزدیک نداریم.»
طبق آمار گزارش شده، تا تاریخ یکم سپتامبر ۲۰۱۵، از میان ۷۷۸ چاه نفتی موجود در بلاروس، ۷۱۲ چاه مورد عملیات استخراج قرار گرفته است. با این وجود، مجهز کردن چاه‌ها در برنامه گسترش استخراج این کشور قرار دارد. این برنامه با خرید تجهیزات حفاری، برای ساخت و ترمیم چاه‌های نفتی به منظور پیشرفت تکنولوژی مورد استفاده در استخراج نفت سنگین انجام خواهد شد.

 

منبع:اقتصاد نیوز