چهارشنبه,۴ بهمن, ۱۳۹۶ | ۱۳ : ۰۳
خانه / نفت / ذخایر نفت عراق به ۱۵۳ میلیارد بشکه افزایش یافت
۱۳۹۵/۱۲/۰۳

ذخایر نفت عراق به ۱۵۳ میلیارد بشکه افزایش یافت

ذخایر نفت عراق به ۱۵۳ میلیارد بشکه افزایش یافت

وزیر نفت عراق گفت: نتایج حاصل از ارزیابی و اکتشاف در مرکز و جنوب عراق منتهی به افزایش رقم برآورد شده درذخایر نفتی ثبت شده کشور به ۱۵۳ میلیارد بشکه شد در حالی که برآورد قبلی ۱۴۳ میلیارد بشکه بود .

به گزارش خبرانرژی، جبار اللعیبی همچنین اشاره کرد: عراق از اوپک درخواست خواهد کرد که آمار به روز شده را به عنوان برآورد رسمی‌اش برای ذخایر کشور استفاده کند.

آمار و ارقام اوپک درباره ی  ذخایر نفت خام عراق در حال حاضر ۱۴۲.۵۰۳ میلیارد بشکه از سال ۲۰۱۵ است.

علی رغم افزایش ها، عراق همچنان مایل است تا جایگاه خود را به عنوان چهارمین دارنده ی بزرگ ذخایر نفت جهان حفظ کند، بعد از ایران با ذخایر نفتی ۱۵۸.۴ میلیارد بشکه. براساس داده های اوپک، دو کشور پیشرو در ذخایر نفت، ونزوئلا با ۳۰۰.۸۷۸ میلیارد بشکه ذخایر نفتی و عربستان سعودی با ۲۶۶.۴۵۵ میلیارد بشکه ذخایر نفتی است.

در حال حاضر، ذخایر ثبت شده نفتی، فقط آمار و ارقام هستند، زیراکه تولید کنندگان اوپک به امید افزایش قیمت نفت خام عرضه نفت خود را کاهش داده اند.

عراق یکی از تولید کنندگان اوپک است که مشکلات زیادی برای حفظ تعهدش به توافق کاهش عرضه دارد زیرا که تعهدات قراردادی زیادی به کمپانی های نفتی خارجی دارد از این رو اجرای توافق کاهش تولید، عراق را با چالش بیشتری نسبت دیگر تولید کنندگان مواجه کرده است.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>