شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۳ : ۰۲
خانه / آب / راه‌اندازی سامانه رصد دستگاه‌های حفاری در کشور
۱۳۹۴/۰۷/۰۵
نماینده کانون سراسری انجمن‌های صنفی شرکت‌های حفاری ایران خبر داد:

راه‌اندازی سامانه رصد دستگاه‌های حفاری در کشور

راه‌اندازی سامانه رصد دستگاه‌های حفاری در کشور

نماینده کانون سراسری انجمن‌های صنفی شرکت‌های حفاری ایران گفت: راه‌اندازی سامانه رصد دستگاه‌های حفاری نقش مهمی در مدیریت مصرف آب کشور خواهد داشت.
به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از(پاون)، “مجتبی محمودی” امروز (یکشنبه) در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب با حضور در غرفه شرکت مدیریت منابع آب ایران با ذکر این مطلب اظهار کرد: پروژه رصد و کنترل دستگاه‌های حفاری پروژه مهمی است که در سراسر کشور قابلیت اجرایی دارد.
وی با اشاره به اینکه در حدود ۱۹۲۵ دستگاه حفاری در سراسر کشور وجود دارد، گفت: حدود ۳۰ درصد این دستگاه‌ها غیر فعال است که بر روی این تعداد دستگاه ۱۰۴۵ دستگاه GPS نصب شده
و در واقع رصد لحظه‌ای تمام دستگاه‌های حفاری در سراسر کشور را تحت کنترل داریم.
محمودی در ادامه با اشاره به نحوه عملکرد سامانه، عنوان کرد: هر کدام از این دستگاه‌ها اگر بخواهد از مسیر خارج شود و یا اینکه در جایی که نباید باشد، حضور یابد ما بلافاصله صدایی مبنی بر تخلف دستگاه حفاری دریافت می‌کنیم و بلافاصله با مدیرعامل شرکت و مسئول فنی آن تماس گرفته می‌شود که توضیحات لازم به آنها داده شود.
وی ادامه داد: این نرم افزار قابلیت لینک بر روی “گوگل‌ارث” را دارد که عکس دستگاه حفاری را به صورت لحظه‌ای نشان می‌دهد.
کارشناس این سامانه همچنین افزود: اگر این دستگاه‌های حفاری در سطح شهر باشند می‌توان هر ساعت تصویری از این دستگاه حفاری داشته باشیم که این امر فوق العاده برای کارفرماهای شرکت‌های حفاری که از جمله شرکت‌های آب و فاضلاب هستند حیاتی است.
وی با تاکید بر اینکه قابلیت های متعددی که این سامانه دارد دسترسی به اطلاعات گذشته این دستگاه حفاری است، خاطر نشان کرد: این سامانه دستگاه های حفاری را که در طول یک دوره زمانی در مکانی قرار گرفته و چاه‌هایی را که حفر نموده است، به خوبی شناسایی می‌کند و این حفاری به سامانه اضافه می‌شود.

 

محمودی در پاسخ به این سوال که این سامانه در چه مناطقی اجرا می‌شود، عنوان کرد: این سامانه در ۱۸ منطقه در حال انجام است، چرا که تعداد انجمن‌های صنفی سراسر کشور ۱۸ انجمن است که بقیه استان‌های همجوار را هم تحت پوشش خود قرار می‌دهد.