دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۶ : ۰۹
خانه / نفت / رشد بیش از ۸۰ درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران
۱۳۹۵/۰۱/۲۷

رشد بیش از ۸۰ درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران

رشد بیش از ۸۰ درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران

آمار گمرکی نشان داد واردات نفت کره جنوبی از ایران در پی برداشته شدن تحریمهای بین المللی، ۸۱ درصد در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرد.

 

به گزارش خبر انرژی، به نقل از رویترز، آماری که روز جمعه منتشر شد نشان داد سئول ماه گذشته یک میلیون و ۳۲ هزار و ۹۳۸ تن یا ۲۴۴ هزار و ۲۴۰ بشکه در روز نفت ایران را خریداری کرده است در حالیکه این رقم در مارس سال گذشته ۵۷۰ هزار و ۳۳۸ تن بود.

 

کره جنوبی که پنجمین واردکننده بزرگ نفت خام در جهان است، در سه ماهه اول سال میلادی جاری دو میلیون و ۹۵۶ هزار و ۴۹۷ تن یا ۶۹۹ هزار و ۶۸ بشکه در روز نفت از ایران خریداری کرده که در مقایسه با یک میلیون و ۴۰۱ هزار و ۱۳۸ تن در مدت مشابه سال ۲۰۱۵ دو برابر رشد کرده است.

 

ایران که بدنبال پس گرفتن سهم بازار خود پس از برداشته شدن تحریمهای هسته ای در ماه ژانویه است، به اوپک اعلام کرده تولیدش را ماه گذشته ۱۵ هزار بشکه در روز افزایش داده و به ۳٫۴۰ میلیون بشکه در روز رسانده است.

 

بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان روز یکشنبه برای مذاکره در خصوص محدود کردن سطح تولید به منظور حمایت از قیمتها در دوحه قطر دیدار خواهند کرد اما بیژن زنگنه، ویر نفت ایران در این نشست شرکت نخواهد کرد و یک نماینده اعزام می‌کند.

 

کره جنوبی ماه گذشته مجموعا ۱۱٫۵۲ میلیون تن یا ۲٫۷۲ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد که این رقم چهار درصد بالاتر از ۱۱٫۱۲ میلیون تن وارد شده در ماه مارس سال ۲۰۱۵ بود.

 

آمار نهایی برای واردات نفت در ماه مارس، تا پایان ماه جاری توسط شرکت ملی نفت کره جنوبی منتشر خواهد شد.