شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۳ : ۰۲
خانه / برق / رشد مصرف برق به ۷ درصد خواهد رسید
۱۳۹۴/۰۶/۲۴
قائم مقام وزير نيرو:

رشد مصرف برق به ۷ درصد خواهد رسید

رشد مصرف برق به ۷ درصد خواهد رسید

قائم مقام وزیر نیرو گفت: نرخ رشد مصرف برق سال آینده که در پساتحریم رشد صنایع پیش بینی می شود؛ به ۷ درصد خواهد رسید.

 
به گزارش آژانس خبری انرژی،ستار محمودی با اشاره به اینکه در ۱۰ سال اخیر رشد مصرف سالانه برق حدود ۵ درصد بوده است، افزود: در شرایط پساتحریم که صنایع و تولید رونق خواهد گرفت، با مدیریت مصرف، بخشی از برق مورد نیاز صنایع باید تأمین شود.

 
وی گفت: بخشی از برق مورد نیاز ناشی از رشد تولید از طریق نیروگاه های حرارتی، برقابی، کوچک و تجدیدپذیر تأمین خواهد شد و بخش دیگر با مدیریت مصرف باید تأمین شود.

 
محمودی با اشاره به اینکه زمان اوج مصرف تابستان امسال ۵۰ هزار و ۱۷۷ مگاوات ثبت شده است ، تصریح کرد: در سال آینده پیش بینی می شود در زمان اوج مصرف بیش از ۵۳ هزار مگاوات برق نیاز باشد و باید از هم اکنون با یک برنامه فشرده برای پیک مصرف سال آینده برنامه ریزی کنیم.

 
وی درباره تعمیرات و نگهداری نیروگاه ها برای تابستان سال آینده نیز گفت : حدود ۷۷ هزار مگاوات به نوبت باید سرویس و تعمیر شوند.

 
قائم مقام وزیر نیرو در مورد تأمین سوخت نیروگاه ها نیز گفت: سوخت نیروگاه ها در زمستان یکی از اولویت های صنعت برق است چنانکه رشد مصرف برق در تابستان نکته کلیدی صنعت برق است.

 
محمودی افزود: با هماهنگی وزارت نفت، تأمین گاز نیروگاه ها در شش ماه اول امسال نسبت به پارسال بهتر بود و امیدواریم برای تأمین سوخت گاز نیروگاه ها در زمستان نسبت به پارسال وضع بهتری داشته باشیم.

 

منبع:صدا وسیما