چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۱۷ : ۰۴
خانه / Social media / رشد مصرف برق کشور سالانه ۵ درصد است
۱۳۹۵/۱۲/۰۸

رشد مصرف برق کشور سالانه ۵ درصد است

رشد مصرف برق کشور سالانه ۵ درصد است

دومین گردهمایی سالیانه معاونان بهره‌برداری شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور با حضور معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر در شرکت برق منطقه‌ای یزد آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرانرژی، در این گردهمایی سیدزمان حسینی، معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر با اشاره به‌پیش رو بودن پیک‌بار تابستان سال ۹۶ اظهار داشت: برای آمادگی پیک‌بار ۹۶ لازم است برنامه‌های سرویس، تعمیر، نگهداری را ۱۰۰ درصد به پایان برسانیم و تسریع در انجام پروژه‌هایی اولویت‌داری که در دست اقدام هستند ضرورت دارد.

وی با اشاره به مشکلات پیش‌آمده در استان خوزستان به‌واسطه گردوغبار و رطوبت شدید اظهار داشت: تمامی امکانات و نیروهای استان خوزستان و سایر استان‌ها در قالب یک هزار نیرو بسیج شده است و در حال شستشوی تجهیزات هستند.

حسینی با شاره به این‌که در برنامه کوتاه‌مدت شستشوی مقره‌ها- که از جنس شیشه‌ای و چینی هستند- در حال انجام است؛ تصریح کرد: در برنامه بلندمدت طرح تعویض این مقره ها به‌تدریج با مقره های سیلیکونی- که آب‌گریز و گردوغبار گریز هستند- در دستور کار قرار دارد. همچنین مقره ها و تجهیزاتی که قابل تعویض نیستند نیز با پوشش سیلیکونی که اصطلاحاً RTV نامیده می‌شود و تجهیزات را در مقابل جذب غبار مقاوم می‌کند؛ شستشو می‌شوند.

معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر با شاره به این‌که سالانه ۵ درصد رشد مصرف برق‌داریم؛ افزود: باوجود مشکلات اقتصادی پروژه‌ها و طرح‌ها در قالب نیروگاه‌های جدید و شبکه‌های انتقال، فوق توزیع و توزیع توانستیم با برنامه ریزی، تلاش و جدیت کارکنان صنعت برق، پیک‌بار تابستان ۹۵ را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی در پایان از همکاری خوب مشترکین به‌ویژه مردم و صنایع تقدیر کرد و گفت: این همکاری و مدیریت مصرف باعث می‌شود از سرمایه‌گذاری بیش‌ازحد جلوگیری شود و شبکه پایدار و بدون خاموشی را داشته باشیم.

در ابتدای این جلسه «محمدحسن صباغزادگان» مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد هدف از برگزاری این گردهمایی را هماهنگی بین کلیه برق‌های منطقه‌ای کشور برای گذر از پیک‌بار تابستان ۹۶ عنوان کرد و گفت: در این گردهمایی صاحب‌نظران بهره‌برداری کشور به بررسی نقطه نظرات پیرامون افزایش پایداری شبکه برق کشور و کاهش خاموشی‌ها خواهند پرداخت.

وی در ادامه به تشریح اقدام‌های شرکت برق منطقه‌ای یزد پرداخت و اظهار داشت: هم‌اکنون سه نیروگاه B.O.O، یک نیروگاه خصوصی و یک نیروگاه یک هزار مگاواتی شرکت مدیریت تولید نیروی برق در استان وجود دارد.
این مقام مسئول در صنعت برق استان، با عنوان این مطلب که استان یزد امروزه به چهارراه تبادل انرژی در کشور تبدیل‌شده است؛ ادامه داد: استان یزد از طریق خطوط ۴۰۰ کیلوولت با استان‌های خراسان، کرمان، هرمزگان و اصفهان تبادل الکتریکی دارد.

صباغزادگان طرح‌های پیک سایی با همکاری صنایع استان را طرح ذخیره عملیاتی، طرح تعطیلات، تعمیرات تابستانه صنایع بزرگ، برنامه شناورسازی پیک صنایع بزرگ و به‌کارگیری مولد اضطراری صنایع برشمرد و افزود: درمجموع با انعقاد قرارداد همکاری با مبلغ ۴ میلیارد تومان به صنایع تخفیف داده شد و نتیجه این همکاری این بود که ما در تابستان ۹۵ هیچ‌گونه مشکلی در تأمین برق نداشتیم.

وی با بیان این که پیش‌بینی پیک‌بار سال ۹۶ را ۱۴۳۰ مگاوات دانست و افزود: پیک‌بار مصرف برق استان یزد در سال جاری به میزان ۱۲۳۲ مگاوات بوده که در ۱۶ شهریورماه در ساعت ۲۰:۰۴ رخ‌داده است که این نشان‌دهنده رشد ۶ درصدی پیک‌بار تابستان استان یزد نسبت به سال گذشته است.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>